Aktualności

10 dodatków inspirowanych naturą, które musisz mieć w domu

10 dodatków inspirowanych naturą, które musisz mieć w domu

9 lutego, 2016 0 komentarzy

Natura to nie tylko nieskończenie wiele inspiracji, lecz także źródło najlepszych materiałów, jakie człowiek może wykorzystać w procesie twórczym. Dekoria.pl radzi, jak dzięki odpowiednim dodatkom wprowadzić do aranżacji świat niepowtarzalnej przyrody.

Drewniane dodatki, zwłaszcza te powstałe w wyniku recyklingu, mają swoją tajemnicę. Drewno to materiał, który żyje – przez bardzo długo zachowuje swoje właściwości, choć zmienia barwę, nierzadko swój kształt. Właśnie dlatego jest to jeden z ulubionych materiałów rzeźbiarzy, budowniczych i dekoratorów wnętrz.

Materiały pochodzenia naturalnego – takie jak len, żywica czy masa perłowa – to jakość sama w sobie, dlatego dobrze jest wybierać wykonane z nich sprzęty do własnego domu. Właśnie takie dodatki oferuje Dekoria.pl.

  1. Misa Baru

Jest niepowtarzalna, nie tylko ze względu na unikatowy układ słojów, lecz także dlatego, że wyszła spod ręki rzemieślnika. Wykonana z egzotycznego drewna tekowego będzie pasować do wnętrz kolonialnych i rustykalnych.

  1. Figura Buru

Ta rzeźba również została zrobiona ręcznie. Do jej wykonania użyto teczyny, drewna pochodzącego z Azji. Figura przedstawia indonezyjską kobietę, tematyka łączy się więc z krajem pochodzenia materiału. To oryginalny i intrygujący dodatek, który przykuje uwagę każdego.

  1. Rzeźba Batanta

Drewno tekowe (czyli wspomniana teczyna) jest z jednej strony bardzo trwałe (używa się go m.in. do budowy statków), z drugiej – bardzo plastyczne. Przez bardzo długo zachowuje swoje właściwości, co sprawia, że chętnie sięgają po nie rękodzielnicy. Mozolnie wycinane żłobienia nadają rzeźbie niepowtarzalny charakter.

  1. Dekoracja Kabaena

Wykonana z korzenia egzotycznego drzewa i szkła dekoracja to zręczne przełamanie chropowatej faktury drewna gładką powierzchnia sterylnego szkła. Sprawdzi się jako ozdoba lub też jako wazon.

  1. Lampion Hemming

Naturalne światło zamiast tego sztucznego? Wystarczy odpowiedni drewniany lampion z grubym sznurem, aby rozświetlić wnętrze i nadać mu przytulny charakter.

 

  1. Drewniany świecznik

Dla uzyskania podobnego efektu czasem wystarczy jedynie gustowny świecznik. Wykonany z naturalnego materiału, czyli drewna, umili każdą kolację.

  1. Obrus lniany

Len to szlachetna i bardzo ceniona tkanina, znana już kilka tysięcy lat p.n.e. Materiał wykonany z lnu jest antybakteryjny, antyalergiczny i przewiewny. Obrus utkany w stu procentach z lnu, bez syntetycznych domieszek, to dobry sposób na wprowadzenie pod swój dach prawdziwego oblicza natury.

  1. Naczynia z masy perłowej

Naturalnym i bardzo atrakcyjnym wizualnie materiałem, z którego wytwarza się m.in. naczynia, jest masa perłowa, pozyskiwana z macicy perłowej. Doskonale wygląda w połączeniu z laką, czyli żywicą z azjatyckiego drzewa sumaka lakowego.

  1. Obraz z naturą w roli głównej

Świat przyrody był od zawsze inspiracją dla człowieka – rzeźbiarze, malarze i poeci próbowali odwzorować w swoich dziełach doskonałość natury. Obraz na ścianie z pięknym pejzażem lub martwą naturą uczyni wnętrze bardziej swojskim i przytulnym, nade wszystko jednak – będzie za każdym spojrzeniem cieszyć oko.

  1. Patera w kształcie liścia

Bujne kształty roślinne to bardzo wdzięczny motyw dla sztuki użytkowej. Naczynia wykorzystujące ornamenty występujące w naturze – jak choćby patera Kediri – stanowią świetne tło dla wszelkich dań.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.