Aktualności

5 damskich załóg na trasie do Nowego Jorku

5 damskich załóg na trasie do Nowego Jorku

Marzec 9, 2016 0 komentarzy
  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pięć rejsów międzykontynentalnych Lufthansa Group z załogą złożoną z (prawie) samych kobiet wyruszyło do Nowego Jorku
  • 63 kobiety i jeden mężczyzna dbają o pasażerów na pokładach rejsów z Frankfurtu, Monachium, Genewy, Wiednia i Brukseli.

 

8 marca pięć rejsów Lufthansa Group z załogami złożonymi z 63 kobiet i jednego mężczyzny wystartowało z Frankfurtu, Monachium, Genewy, Wiednia i Brukseli do Nowego Jorku. Rejsy Lufthansy, SWISS oraz Brussels Airlines obsłużyły całkowicie kobiece załogi, natomiast jednym członkiem załogi rejsu Austrian Airlines o numerze OS087 był mężczyzna. Chociaż Austrian Airlines zatrudniają kobiety w roli kapitanów, obecnie żadna nie lata na Boeingach 767 przeznaczonych na trasy do Nowego Jorku.

 

„Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej młodych kobiet będzie zainteresowanych karierą, która do tej pory była uważana za domenę mężczyzn.” – powiedziała dr Bettina Volkens, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Personalnych i Prawnych w Deutsche Lufthansa AG.

 

Mimo, że na stanowiskach pilotów dominują mężczyźni, kobiety w kokpicie nie są już zaskoczeniem. W Lufthansie kobiety za sterami pojawiają się juz od 1988 roku. W 2010 roku w sektorze cargo Lufthansy po raz pierwszy zadebiutowała załoga składająca się z samych kobiet. Obecnie około 6% pilotów w Lufthansa Group to kobiety, a liczba ta w ostatnich latach systematycznie wzrasta. Aby podkreślić ten wzrost, Lufthansa wprowadziła termin „capitaine“, tłumaczony jako „kobieta pilot“ zatwierdzony przez Towarzystwo Języka Niemieckiego. Pośród załóg pokładowych około 80% pracowników stanowią kobiety.

 

Celem Lufthansa Group jest również zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. „Udało nam się osiągnąć zauważalne rezultaty poprzez podjęcie konkretnych działań, takich jak wprowadzenie przejrzystego procesu ogłaszania rekrutacji oraz realizacji kryteriów różnorodności w procedurach przyjmowania do pracy.“ – podkreśla Volkens.

 

Wraz z innymi dużymi niemieckimi firmami, w 2011 roku Lufthansa dobrowolnie wprowadziła docelowy procentowy wzrost proporcji kobiet na stanowiskach kierowniczych. Do 2020 roku poziom ten powinien wzrosnąć o 30% w porównaniu do roku 2010.

 

Rejsy Lufthansy wystartowały z Frankfurtu i Monachium
O 10:50 Boeing 747-8 z numerem rejsu LH400 wyruszył z Frankfurtu z 16 członkiniami załogi pokładowej oraz 3 pilotami płci męskiej. 55 minut później Airbus A330-300 z numerem rejsu LH410 wystartował z Monachium z dwiema kobietami w kokpicie i 11 wśród załogi pokładowej. Pięć rejsów Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines wylądowało bądź wyląduje w Porcie lotniczym Nowy Jork-JFK między 1:20PM a 3:50PM czasu lokalnego.

 

Zdjęcia z rejsów można znaleźć pod adresem:

http://mediabase.lufthansa.com/mediabase/Access.do?lnk=1&cid=25721&chk=91fec57ff77d727ca565d7d81921dedf

 

Więcej informacji nt. różnorodności płci oraz możliwości dla kobiet można znaleźć tutaj:

https://www.lufthansagroup.com/en/responsibility/social-responsibility/gender-diversity.html

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

13 − 10 =