Aktualności

5 korzyści dla pracodawcy płynących z oferowania opieki zdrowotnej swoim pracownikom

5 korzyści dla pracodawcy płynących z oferowania opieki zdrowotnej swoim pracownikom

30 marca, 2020 1 komentarz

Zastanawiasz się, jakie świadczenia pozapłacowe zaoferować swoim pracownikom? Pakiety medyczne dla firm to z pewnością doskonałe rozwiązanie! Podpowiadamy, dlaczego!

1. Pakiet medyczny dla pracowników – najbardziej pożądany benefit

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – według raportu firmy Hays dodatkowa opieka medyczna jest najbardziej pożądanym świadczeniem pozapłacowym dla aż 42% pracowników. Cieszy się ona większą popularnością niż możliwość korzystania ze służbowego samochodu, karty sportowej czy nawet… dodatkowych dni urlopu. Pakiety medyczne dla firm są więc najzwyczajniej w świecie wyjściem naprzeciw potrzebom pracowników! Dostęp do specjalistów, rehabilitacja, leczenie stomatologiczne, dodatkowe ubezpieczenie podczas wyjazdów zagranicznych – możliwości jest mnóstwo!

2. Opieka medyczna dla pracowników to niższa absencja chorobowa

O tym, że w kolejkach do niektórych specjalistów trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy, wiadomo nie od dziś. Każda absencja chorobowa pracownika, a także konieczność oczekiwania na konsultację lekarską to dla pracodawcy koszt – zarówno wypłacania zasiłku, jak i znalezienia ewentualnego zastępstwa. Pakiety medyczne dla pracowników dają im stały, komfortowy dostęp do lekarzy różnych specjalności oraz nowoczesnych metod diagnostycznych. Im szybciej trafiają do lekarzy, tym szybciej stawiana jest diagnoza i wdrażane leczenie – pracownicy są więc krócej nieobecni w firmie.

3. Pakiet medyczny dla pracowników z medycyną pracy

To na pracodawcy spoczywa obowiązek zapewnienia pracownikom opieki w ramach medycyny pracy, w tym badań wstępnych, okresowych czy kontrolnych. W nowoczesnych sieciach placówek medycznych, takich jak enel-med, pakiety medyczne dla firm uwzględniają także świadczenia medycyny pracy. Co ważne, mogą być one udzielane w różnych miastach w całej Polsce, a następnie rozliczane na jednej miesięcznej fakturze. To istotne np. dla firm, które posiadają kilka oddziałów na terenie całego kraju, a kwestiami medycyny pracy zajmuje się centrala.

4. Prywatna opieka medyczna dla pracowników buduje przewagę przedsiębiorstwa

Na rynku pracy mamy obecnie do czynienia z niedoborami pracowników, zwłaszcza technicznych – inżynierów, wykwalifikowanych pracowników fizycznych i produkcyjnych – ale również menedżerów wyższego szczebla. Jeśli będą mieli do wyboru firmę, która zapewni im jedynie dobrą pensję, oraz taką, która oprócz godziwego wynagrodzenia zaoferuje pakiet medyczny dla pracowników, z pewnością zdecydują się na tę drugą. Posiadanie wykwalifikowanej kadry jest natomiast potężną przewagą konkurencyjną każdej firmy.

5. Pakiety medyczne dla pracowników na miarę XXI wieku

Pakiety medyczne dla firm – zwłaszcza w nowoczesnych centrach medycznych takich jak Enel-Med – dają możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań. Mogą to być np. elektroniczna dokumentacja, zapisywanie i odwoływanie wizyt przez aplikację mobilną, a nawet telemedycyna – e-wizyty, czyli konsultacje z lekarzem przez Internet z dowolnego miejsca na świecie, a także teleporady, czyli wizyty przeprowadzane przez telefon. W ten prosty sposób można otrzymać od lekarza nie tylko porady zdrowotne, lecz także e-skierowanie, e-receptę i e-zwolnienie. A to wszystko bez wychodzenia z domu! 

Komfort, szybkość, nowoczesność – tym cechuje się opieka medyczna dla pracowników na miarę XXI wieku!

1 komentarz

Przejdz do rozmowy
  1. Martini
    #1 Martini 6 kwietnia, 2020, 17:22

    Mój pracodawca zainwestował w Medipakiet i ja uważam, że to najlepsze co mógł nam dodać do wynagrodzenia. Korzystamy teraz z usług Luxmedu. Dodatkowo mamy teleporady, polecam każdemu!

    Reply this comment

<