Aktualności

Avast – najlepsze rozwiązanie antywirusowe dla firm

Avast – najlepsze rozwiązanie antywirusowe dla firm

Wrzesień 27, 2018 0 komentarzy

Kojarzysz Avast jedynie z wersją darmową? Niesłusznie, bo dla firm Avast ma wyjątkową ofertę: jeden z najlepszych programów antywirusowych dla przedsiębiorstw. Jego jakość potwierdzają niezależne testy AV Comparatives, gdzie oprogramowanie to osiągnęło 100% skuteczności w testach porównawczych!

Tak dobry wynik Avast zawdzięcza m.in. silnikowi, który jest efektem wspólnej pracy z laboratoriami AVG. Dzięki niej wiedza i wiele lat doświadczeń zaprocentowało w postaci sprawnego i skutecznego „serca” programu. Pozwala ono na wykrywanie różnych rodzajów zagrożeń, pracuje w tle i nie pochłania dużej ilości zasobów.

Ideą antywirusa Avast dla firm była kompleksowa ochrona. Wiadomo, że przedsiębiorstwo jest bardziej narażone na ataki niż użytkownik prywatny, wymaga więc lepszego zabezpieczenia przed hakerami i wirusami.

Avast zapewnia najwyższy poziom takiego zabezpieczenia. Oferuje monitoring poczty i Internetu (pod kątem ataków phishingowych, spamu, zainfekowanych stron i załączników).

Zapewnia bezpieczeństwo serwerów Exchange oraz WiFi. Regularnie sprawdza czy system IT nie jest narażony na atak i czy nie pojawiły się w nim luki pozwalające na przejęcie kontroli.

Monitoruje pliki i programy, blokując zachowania, które mogą świadczyć o infekcji (np. gromadzenie zbyt wielu danych). Ochrania tożsamośćpoprzez blokowanie dostępu do kamery internetowej i danych wrażliwych. W pakiecie jest oczywiście firewall i sandbox, a w bardziej rozbudowanych wersjach także VPN i menedżer haseł.

Avast oferuje również inne narzędzia, które pozwalają zoptymalizować działanie komputera i przyspieszyć jego pracę.

Siłą Avasta dla firm jest też baza wirusów. To podstawa większości działań programu, który porównuje znalezione w plikach lub na stronach wpisy z wpisami z bazy. Jeżeli się zgadzają, wówczas pojawia się ostrzeżenie o możliwej infekcji.

Baza w Avast jest stale uzupełnienia (automatycznie się aktualizuje). Aktualizacje przygotowuje grupa ekspertów, na podstawie informacji otrzymywanych od 400 milionów użytkowników.

To największe źródło wiedzy o zagrożeniach! Wystarczy że jeden z nich „złapie” wirusa, a chwilę później wszyscy inni będą już przed nim zabezpieczeni.

Sprawdź więcej informacji na polskiej stronie AVAST

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

15 − 1 =