Aktualności

Blond jasny – farba do włosów odpowiednia nie tylko dla blondynek. Zobacz, czy będzie Ci do twarzy w jasnym naturalnym blondzie!

Blond jasny – farba do włosów odpowiednia nie tylko dla blondynek. Zobacz, czy będzie Ci do twarzy w jasnym naturalnym blondzie!

1 czerwca, 2016 1 komentarz

Naturalny jasny blond to kolor włosów, który jest wprost uwielbiany przez nasze rodaczki. Doskonale podkreśla on nasze słowiańskie rysy twarzy i idealnie komponuje się z typowo polskim kolorytem karnacji. Po jasny blond sięgają jednak coraz częściej nie tylko naturalne blondynki, ale też posiadaczki znacznie ciemniejszych włosów – brunetki i szatynki przy pomocy tego koloru otrzymują ciekawy kontrast na twarzy, a przy tym delikatny efekt odmłodzenia. Czy jednak włosy w kolorze naturalnego jasnego blondu na pewno pasują wszystkim? Podpowiadamy, jak odpowiednio dopasować kolor włosów do typu swojej urody i jak wybrać właściwą farbę do włosów, by uzyskać atrakcyjny efekt koloryzacji!

Włosy jasny blond – dla kogo?

Włosy w kolorze jasnego blondu będą z oczywistych powodów pasowały najlepiej do naturalnych blondynek, ale nie oznacza to wcale, że będzie im pasowała każda farba do włosów w odcieniach blondu. Zarówno blondynki, jak i przedstawicielki innych typów urody, muszą przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by wybrany kolor włosów był odpowiednio dopasowany do tonacji kolorystycznej ich karnacji.

  • Zimny jasny blond to propozycja, która sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które posiadają chłodny odcień karnacji – to znaczy zaróżowiony, szarawy lub lekko niebieskawy.
  • Ciepły jasny blond, czyli taki, w którym przeważają złociste i słoneczne refleksy, będzie odpowiedni dla pań, które posiadają ciepły odcień skóry – może on wpadać w brzoskwiniowy, morelowy lub nawet oliwkowy kolor.
  • Neutralny odcień jasnego blondu, czyli jak najbardziej naturalny, będzie pasował zarówno paniom, które posiadają zimny, jak i ciepły odcień karnacji.

Stojąc przed wyborem odpowiedniej farby do włosów w kolorze jasnego blondu, warto wziąć pod uwagę właśnie taką klasyfikację kolorów i odcieni farb do włosów, by idealnie dopasować wybrany produkt do rodzaju naszej urody.

Odcienie blondu dla szatynek i brunetek

Blond jest takim kolorem włosów, na który coraz częściej decydują się nie tylko blondynki, ale też szatynki i brunetki. Panie o ciemnych włosach, a przy tym ciemnej oprawie oczu i karnacji nie powinny jednak decydować się na włosy w kolorze bardzo jasnego blondu – w takim przypadku możemy uzyskać zbyt duży kontrast na twarzy. Brunetki i szatynki o ciemnym typie urody powinny raczej stawiać na odcienie ciemnego lub miodowego blondu bądź też pozostać przy kolorze jasnego brązu. Panie o nieco jaśniejszych elementach urody mogą z powodzeniem decydować się na jaśniejsze blondy, co doprowadzi do złagodzenia ich wyrazistych rysów twarzy, a przy tym przywróci nieco dziewczęcy wygląd.

Ombre blond – alternatywa dla brunetek i szatynek

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszy się koloryzacja w stylu ombre, która pozwala na ciekawe połączenie dwóch różnych kolorów włosów – ciemnych u nasady i widocznie rozjaśnionych na końcówkach. Ombre uważa się ponadto za doskonałą alternatywę dla naturalnych szatynek i brunetek, które nie muszą decydować się na pełną koloryzację blond, by wprowadzić widoczne zmiany w swoim wyglądzie i uzyskać efekt zgodny z ogólnoświatowymi trendami w modzie. Warto zaznaczyć, że ombre blond prezentuje się bardzo dobrze na włosach brunetek i szatynek nie tylko w połączeniu z bardzo jasnymi odcieniami blondu, ale też jasnymi brązami czy lekkimi rudościami.

Naturalny jasny blond – jaka farba?

Przy koloryzacji włosów na jasny naturalny blond bardzo dużo uwagi należy poświęcić na wybór odpowiedniej farby do włosów. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że przy przejściu z ciemnego brązu, czarnego czy rudego koloru włosów nie poradzimy się bez pomocy profesjonalnego rozjaśniacza lub zabiegu dekoloryzacji. Jednak panie, które chcą przejść na jasny blond z jasnego brązu lub ciemniejszego blondu mogą w tym celu zastosować po prostu dobrą farbę do włosów.
Doskonałą propozycję stanowi w tym przypadku farba jasny naturalny blond Garnier z gamy Color Naturals, której skład został wzbogacony odżywczymi olejkami po to, by odżywiać włosy podczas koloryzacji, a ponadto usprawniać cały proces pochłaniania barwnika przez głębokie struktury włosa. Pamiętajmy też, że najlepsze efekty koloryzacji osiągniemy wtedy, gdy zdecydujemy się na rozjaśnianie włosów maksymalnie o 1-2 tony podczas jednego zabiegu farbowania – w innym przypadku możemy spodziewać się, że na naszych włosach pojawią się niechciane kolorowe refleksy.

 

1 komentarz

Przejdz do rozmowy
  1. Paulusia
    #1 Paulusia 10 lipca, 2018, 11:00

    Świetny zimny blond ma cameleo omega, kolorek jest idealny i długo się utrzymuje na włosach

    Reply this comment

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.