Aktualności

Chcesz inwestować na giełdzie? Dobrze się przygotuj.

Chcesz inwestować na giełdzie? Dobrze się przygotuj.

26 stycznia, 2016 0 komentarzy

Zaczynając swoja przygodę na giełdzie, musimy podjąć pewne kroki, które nas do tego przygotują. Ważne jest, abyśmy inicjacje inwestycyjną zaczęli świadomie, bez przypadkowych ruchów. Aby wykonując jakieś działanie dokładnie wiedzieć co czynimy i dlaczego właśnie tak postępujemy. Wszystko to, pomoże nam nie stracić naszych oszczędności w pierwszym etapie naszej przygody z inwestowaniem.

Dobrze, ale przejdźmy teraz do praktycznej strony przedsięwzięcia. Co powinniśmy po kolei zrobić, zaczynając inwestycję. Pierwsze co robimy, to zaczynamy interesować się tematem – w ramach tego czytamy różne artykuły – których jest masa w internecie. Analizujemy dane, przetwarzamy względem tego co przeczytaliśmy aktualną sytuację na giełdzie – rzecz jasna wszystko to w ramach i wymiarze naszej zdolności i wiedzy.

Następnie, kiedy już mamy jakieś blade pojęcie o giełdzie, kiedy wiemy czym są papiery dłużne, papiery wartościowe, aktywa, dywidenda i inne podstawowe terminy giełdowe, wówczas możemy praktycznie podejść do otworzenia rachunku maklerskiego. Domów maklerskich jest bardzo wiele, ja ze swojego doświadczenia jednakże polecam jednego z brokerów giełdowych, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Na myśl przychodzą mi tutaj 3-4 domy maklerskie, jednakże na potrzeby tego artykułu wybierzmy TMS Brokers dostępną pod adresem strony internetowej tms.pl. Dlaczego zasugerowałem brokera giełdowego a nie rachunek maklerski w banku? Odpowiedź jest prosta. U brokera mamy indywidualne podejście do Klienta, pomoc i doradztwo na najwyższym poziomie – czujemy po prostu zainteresowanie naszą osobą, a same prowizje są zazwyczaj niższe aniżeli w banku – nie jest to oczywiście gwarant, a jedynie moja opinia wynikająca z obserwacji. Istotne jest, by najlepiej każda osoba zakładająca rachunek maklerski, sama zdecydowała czego potrzebuje i jaka obecnie może otrzymać ofertę. Następnie oczywiście wybrać tę najodpowiedniejszą.

Posiadając już własny rachunek maklerski, możemy przejść powoli do inwestycji. Przedtem jednakże warto by było skorzystać z kilku szkoleń z inwestowania, które oferują nam właśnie brokerzy giełdowi. Dbając o nasze doświadczenie i poziom wiedzy, mamy możliwość doszkolenia się w tematyce giełdowej. Dzięki temu możemy uniknąć strat bądź niepożądanych ruchów na początku naszej działalności. To co czynimy w kolejnym kroku, to wybór spółek w jakie chcemy zainwestować czyli zakup ich akcji. To, jakie spółki powinno się wybrać, zależy oczywiście od aktualnej sytuacji na giełdzie jak i od wartości danych spółek. Jest kilka ogólnych zasad, których można, lecz nie trzeba oczywiście, przestrzegać. jedną z nich jest a przykład: “kupuj tanio, sprzedawaj drogo”. Można by powiedzieć, że nic nadzwyczajnego ani odkrywczego. Ale właśnie – zasada ta wyraźnie mówi, by nie kupować popularnych spółek, które są wysoko notowane, dlaczego? Gdyż kupujemy je po wysokiej cenie, nie mając gwarancji, że owa spółka jeszcze bardziej zdrożeje. Lepszym rozwiązaniem wówczas, jest kupić kilka różnych walorów po niskiej cenie i liczyć – po odpowiedniej wcześniejszej analizie – na ich wzrost wartości.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.