Aktualności

Chcesz poprawić jakość swego życia? Pomoże ci w tym fototerapia.

Chcesz poprawić jakość swego życia? Pomoże ci w tym fototerapia.

Luty 16, 2016 0 komentarzy

Długotrwałe siedzenie za biurkiem, praca przy komputerze, a do tego brak słońca… Dolegliwości związane z pracą w biurze na pewno znasz aż za dobrze. Czy wiesz, że fototerapia może pomóc w uporaniu się z większością z nich?

 

Jeszcze nie tak dawno z fototerapii można było korzystać tylko w specjalnych gabinetach lekarskich oraz w sanatoriach. Dziś lampy emitujące lecznicze światło są coraz bardziej popularne i można korzystać z nich również w domowym zaciszu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli, również takich, które możemy zabierać ze sobą do pracy. Do jednych z popularniejszych urządzeń do fototerapii należy np. lampa Zepter. Jak lampy mogą nas wspierać w walce z dolegliwościami?

 

Lepszy nastrój to więcej energii do działania

Długotrwała praca w biurze to mniejsze możliwości przebywania na świeżym powietrzu oraz ograniczony dostęp do światła słonecznego. Wszystko to negatywnie wpływa na psychikę, a tym samym bardzo utrudnia pracę. Jak odzyskać energię do działania? Spolaryzowane światło, które wykorzystuje się w fototerapii, wolne od promieni UV, to rewelacyjna alternatywa dla tych, którym doskwiera brak słońca oraz depresyjny nastrój.

 

Chroń swoje stawy

Praca biurowa to jednak nie tylko problemy związane z kiepskim nastrojem i zmęczeniem. To również szereg dolegliwości, które wiążą się z wielogodzinnym siedzeniem za biurkiem oraz z pracą przy komputerze. Im dłużej siedzimy za biurkiem, tym więcej problemów z kręgosłupem i bólem ramion, z kolei korzystanie z klawiatury komputerowej może się po dłuższym czasie zakończyć silnym bólem drobnych stawów dłoni oraz uciążliwymi bólami nadgarstka. Wszystkie te problemy można pokonać przy wsparciu spolaryzowanego światła, które doskonale pobudza mikrokrążenie i sprawia, że poszczególne tkanki naszego organizmu szybciej się regenerują. W efekcie, dzięki fototerapii, możliwe staje się pokonanie bólu bez konieczności sięgania po silne tabletki przeciwbólowe. Lecznicze światło może też pomóc nam w ochronie przed stanami zapalnymi, które tak często atakują nasze zmęczone i osłabione kości.

Choć praca biurowa kojarzona jest z bezpieczeństwem i wygodą, długie godziny spędzane za biurkiem mogą poważnie odbić się na stanie naszego zdrowia. Warto pamiętać o tym, że nie tylko osoby wykonujące ciężkie prace fizyczne są narażone na problemy ze stawami i kręgosłupem. Wprawdzie mechanizm powstawania problemów jest inny, jednak skutek jest ten sam. To ból, który utrudnia wykonywanie prostych prac i pozbawia nas energii do dalszego działania.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

nineteen + 20 =