Aktualności

Chłodny blond na gorące lato

Chłodny blond na gorące lato

22 listopada, 2019 0 komentarzy

Koloryzacja włosów w odcieniach chłodnego blond to trend, który ciągle utrzymuje się na topie. Nie ma się co dziwić, bo taka koloryzacja fantastycznie odmładza i skutecznie odwraca uwagę od niedoskonałości twarzy. Jeśli do tej pory nie mogłaś się zdecydować, jaki kolor włosów ma zagościć na twojej głowie, podpowiadamy… to chłodny blond.

Trzeba przyznać, że popielaty blond to kolor lubiany przez kobiety z kilku powodów. Przede wszystkim jest bardzo uniwersalny, bo dobrze wygląda w nim większość pań. Drugim powodem jest to, że chłodny blond nigdy nie pozwala na nudę. Chłodna koloryzacja blond charakteryzuje fryzury odważne, eleganckie i zawsze podkreślające dbałość właścicielki o własny wygląd. Spory wokół popielatych koloryzacji dotyczą tylko odcieni, bo jest ich wiele i czasem trudno zdecydować, który będzie najwłaściwszy. Oto kilka faktów na temat chłodnego koloru blond, które warto znać przed koloryzacją.

Popielaty blond – trudna koloryzacja włosów

Blondynki mają tu nieco ułatwione zadanie, ale już brunetki i nawet szatynki będą miały trudności z uzyskaniem takiego odcienia. Włosy trzeba najpierw rozjaśnić i sprawić, że nie wystąpią na nich żółte refleksy. Aby tego dokonać, trzeba mieć spore doświadczenie w rozjaśnianiu włosów i koloryzacji blond. Przy ciemnych włosach bardzo często trzeba wykonywać kilkuetapową dekoloryzację, co zapobiegnie nadmiernemu zniszczeniu włosów.

Popielaty blond ma trzy podstawowe odcienie. Ten najjaśniejszy to najlepsza opcja dla pań o skandynawskim typie urody. Jasne brwi i błękitne oczy będą fantastycznie podkreślone przez fryzurę w tym kolorze. Średni popielaty blond polecany jest kobietom o cerze w kolorze delikatnej brzoskwini. Ten umiarkowany kolor bardzo ładnie podkreśla też lekko opaloną buzię. Z kolei najciemniejsza odmiana popielatego blond polecana jest paniom o naturalnym, ciemnym kolorze włosów.

Gdy marzysz o platynie

Platynowy blond jest piękny, a więc nic dziwnego, że wiele pań chciałoby na swoich włosach zobaczyć właśnie ten kolor. Trzeba jednak być świadomym tego, że platyna wygląda naprawdę dobrze tylko na zdrowych i bardzo zadbanych włosach.

Jeśli zatem koniecznie chcesz być mieć platynowe włosy, najpierw o nie zadbaj. Przed koloryzacją przeprowadź serię zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że będą odpowiednio nawilżone, zregenerowane, nie będą się rozdwajały, a ich połysk będzie zniewalający. Zainwestuj w dobre odżywki, nawilżaj włosy skutecznie, przeprowadzając ich olejowanie, a także porzuć lokówkę, suszarkę i prostownicę. Gdy po dwóch, trzech tygodniach kondycja włosów się wyraźnie poprawi, to będzie znak, że platynowa koloryzacja włosów może zostać przeprowadzona.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

sixteen + 11 =