Aktualności

Ciche miejsce do pracy w głośnym biurze

Ciche miejsce do pracy w głośnym biurze

Październik 4, 2018 0 komentarzy

Nowoczesne biura pracują w systemie open office. Taki system pozwala na znaczną oszczędność miejsca i sprzętu biurowego, ułatwia obieg dokumentów w firmie, niestety nie sprzyja pracy w ciszy. Próba stworzenia w dużym biurze warunków do dyskretnej rozmowy telefonicznej zaowocowała powstaniem Hushpohnu.

Głośne biuro – dyskretna rozmowa

Hałas, gwar, nawoływania, wzajemne przekrzykiwanie rozmów telefonicznych to codzienność w wielu biurach, w których pracownicy zgromadzeni są w jednym, dużym pomieszczeniu. Ścianki działowe wydzielające poszczególne boksy dają wrażenie prywatności, ułatwiają skupienie na zadaniu, ale nie są w stanie zapewnić odpowiedniej izolacji akustycznej. Niestety tylko nieliczne biura mogą pochwalić się salą konferencyjną lub osobnym pomieszczeniem do przeprowadzania rozmów telefonicznych. Pracownicy radzą sobie po spartańsku – szukając dyskrecji na klatkach schodowych, w pomieszczeniach socjalnych, w skrajnych przypadkach nawet w toaletach. Czasy, gdy na kilku pracowników biurowych przypadał jeden pokój odeszły do lamusa. Dziś w trudnych sytuacjach szuka się innych rozwiązań.

Hushphon – mała przestrzeń, duże możliwości

Ile miejsca potrzebujemy tak naprawdę, by przeprowadzić rozmowę telefoniczną? Wystarczy dosłownie tyle, by wygodnie stanąć lub usiąść. Ważne, by miejsce to było odizolowane akustycznie od reszty otoczenia, miało własną wentylację (rozmowy telefoniczne trwają czasem długo, a brak powietrza nie ułatwia skupienia), oświetlenie i możliwość podpięcia telefonu lub komputera do prądu. Przy czym nie musi to być ciasna i ciemna klatka, nie chodzi o to, by pracownik był niewidoczny.

Hushpon spełnia wszystkie wymogi, jakie stawia się przed nowoczesnym sprzętem biurowym. To niewielki, całkowicie samodzielny moduł, który można postawić w dowolnym miejscu, może stać z boku hali biurowej, a może na środku. Nowoczesny wygląd sprawia, że doskonale komponuje się z każdym wyposażeniem biura, stając się jego ozdobą. Jednocześnie doskonale sprawdza się w roli, która została mu przypisana. Sprawna izolacja akustyczna, wygodne miejsce do pracy, wentylacja, dostęp do gniazdka elektrycznego i oszklona ściana to jego najważniejsze zalety. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.hushoffice.com/pl

Nie tylko rozmowy telefoniczne

Husphon to tylko jedno z rozwiązań przewidzianych dla przestrzeni biurowej. Na uwagę zasługują także:

– Hushmeet – niewielki moduł spełniający funkcję sali konferencyjnej, idealny na spotkanie biznesowe, pracę w gronie kilku osób, video konferencję z większą liczbą uczestników.

– Hushwork – jednoosobowe miejsce pracy przeznaczone do pracy w ciszy.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

8 − 6 =