Aktualności

Co wpływa na sukces nauki języków obcych?

Co wpływa na sukces nauki języków obcych?

31 sierpnia, 2021 0 komentarzy

Istnieje wiele metod szybkiej nauki języka obcego, nie musi być ona długim i trudnym procesem związanym z wieloma godzinami żmudnych ćwiczeń. Dostęp do nowych technologii, urządzenia przenośne, a przede wszystkim Internet umożliwia osiąganie szybkiego tempa nauki, dbając jednocześnie o jej jakość. Główne czynniki wpływające na jakość nauki to systematyczność, odpowiednio dobrana metoda oraz dobrze opanowana umiejętność uczenia się.

Jak najlepiej uczyć się języków obcych?

Naukowcy, badając kwestie nauki języków stwierdzili, że w dużej mierze umiejętności lingwistyczne zależą od małej struktury znajdującej się w mózgu zwanej zakrętami Heschla. Za zdolność do zapamiętywania nowych wyrazów odpowiadają te same obszary w mózgu, które odpowiedzialne są za słuch muzyczny. Nawet najlepsze sposoby do nauki języków nie u każdego sprawdzą się z taką samą skutecznością, bardzo ważna jest systematyczność nauki. Sprawdzone zasady, przy których nauka języka angielskiego przebiega znacznie skuteczniej to między innymi:

 – prowadzenie na co dzień notatek po angielsku,

 – czytanie książek oraz oglądanie seriali w oryginalnej wersji językowej,

 – dużo słuchania obcojęzycznych programów i filmów,

 – utrzymywanie kontaktów z osobami z innych krajów rozwija nie tylko umiejętności językowe, ale również poszerza horyzonty,

 – wyjazdy wakacyjne na obozy językowe.

Od czego zacząć naukę języka obcego?

Naukę języka można zacząć samodzielnie w domu, korzystając z darmowych materiałów online. Nie należy korzystać z materiałów na nieodpowiednim poziomie, ponieważ może to zniechęcić do nauki. Trzeba dokonać odpowiedniej selekcji materiałów, aby dowiedzieć się jaki poziom nauki języka jest potrzebny. W zależności od okoliczności i indywidualnych preferencji istnieje kilka sposobów nauki języka obcego:

  • Nauka języka obcego w domu. Dobre szkoły językowe oferują korepetycje z języka obcego w domu. Taki sposób nauki ułatwiają nowoczesne technologie i specjalnie do tego celu przeznaczone aplikacje mobilne. Nauka angielskiego u dziecka przebiega dużo lepiej, jeśli jest on włączony do stałych czynności dnia codziennego. Dzieci lepiej uczą się języka, biorąc udział w zabawach razem z dorosłymi.
  • Kurs języka obcego w szkole językowej. Nauka w szkole językowej oferuje specjalne programy nauczania, opiekę wykwalifikowanych, doświadczonych lektorów. Warto wybrać szkołę językową, która wykorzystuje najnowocześniejsze metody nauki i korzysta z nowinek technologicznych, co ma duże znaczenie  w przypadku nauki angielskiego u dzieci.
  • Intensywne zajęcia w szkole prowadzone z native speakerem. Tego rodzaju zajęcia zmuszają do komunikacji w obcym języku, ponieważ nie ma możliwości odwołania się do języka polskiego, dlatego bariera językowa zostaje bardzo szybko przerwana. Zajęcia z języka obcego prowadzone przez native speakera dają też mnóstwo satysfakcji, wynikającej z faktu, że jest możliwa dobra komunikacja z osobą, dla której rodzimym językiem jest angielski. Taka metoda jest skuteczna dla osób, które opanowały podstawy nauki języka obcego.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.