Aktualności

Dobre rady dla narzeczonych

Dobre rady dla narzeczonych

9 marca, 2018 2 komentarze

Organizacja ślubu i weselnego przyjęcia to dla was zapewne spore wyzwanie (zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym). Jeśli jesteście właśnie na początku owej drogi i nie do końca wiecie, jak się za owe przygotowania zabrać, koniecznie zapoznajcie się z poradami profesjonalistów!

Plan jest ważny!

Bez dokładnie wytyczonego planu działania (zwanego też niekiedy przedślubnym rozkładem jazdy) byłoby niezmiernie trudno. Zatem na początku poszukajcie narzędzi, które sprawią, że organizacja ślubu będzie ułatwiona. O czym konkretnie mowa? Warto na przykład ściągnąć sobie bezpłatny przedślubny poradnik, w którym znajdziecie całe mnóstwo pożytecznych dla Was informacji. Kiedy udać się do salonu sukien ślubnych, kiedy wybrać świadków, kiedy zamówić weselne alkohole? Bez porad specjalistów organizacja ślubu byłaby w znacznym stopniu utrudniona.

W sieci dostępne są też kalkulatory weselne, dzięki którym z pewnością uda Wam się oszacować mniej-więcej Wasz ślubny budżet. To bardzo ważne, aby na początku mieć rozeznanie co do tego, na jakie koszty się przygotować. Średnio za ślub kościelny i wesele na sto osób (z muzyką n z żywo, usługami fotograficznymi etc.) należy zapłacić około 40 tysięcy złotych .To niemała kwota, jednak dlatego właśnie organizacja ślubu zaczyna się odpowiednio wcześniej, by mieć szansę na jej zebranie. Musicie też wiedzieć, że na początkowym etapie konkretnym firmom (na przykład właścicielom weselnej sali, zespołowi muzycznemu, fotografowi czy tez firmie dekoratorskiej) płacicie tylko część końcowej sumy.

O czym warto pamiętać?

Gdy w grę wchodzi organizacja ślubu, powinniście też zdawać sobie sprawę z tego, że warto poprosić gości o potwierdzenie obecności. W przeciwnym razie bowiem mogłoby się okazać, że za szereg miejsc zapłaciliście zupełnie niepotrzebnie, gdyż ktoś nie mógł się stawić.

Warro śledzić na bieżąco ślubno-weselne inspiracje, bowiem dzięki temu na pewno uda Wam się sprawić, by ten dzień był perfekcyjny w każdym calu.

Jeżeli zależy Wam na wygenerowaniu oszczędności, jak najbardziej możecie to zrobić. W jaki sposób? Organizacja ślubu na pewno będzie tańsza przy zakupie sukni i garnituru z drugiej ręki, w przypadku samodzielnego zrobienia zaproszeń czy części dekoracji albo jazdy do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego własnym, odpowiednio do tego przygotowanym autem.

Gdy już wejdziecie w wir przedślubnych przygotowań, bardzo szybko przekonacie się, że warto iść zgodnie z harmonogramem, kolejne obowiązki pozostawiając za sobą. W ten sposób bowiem obcy Wam raczej będzie stres – wszak świadomość, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, to bardzo miła perspektywa. Organizacja ślubu i weselnego przyjęcia może być przyjemnością!

2 komentarze

Przejdz do rozmowy
 1. OEtheridge69
  #1 OEtheridge69 21 marca, 2018, 09:11

  Taki poradnik to bardzo dobra rzecz! Kiedy ja wychodziłam za mąż sporządziłam sobie listę tego, co powinnam/muszę zrobić i trzymałam się jej. Dzięki temu, wszystko miałam zapięte na ostatni guzik – bez stresu czy niepotrzebnej bieganiny na ostatnia chwilę. Bo przecież nie chodzi o to, aby “upocić się po pachy”, bo cała przyjemność i szczęście ulecą wraz z naszymi siłami 🙂

  Reply this comment
 2. Dan
  #2 Dan 24 lutego, 2021, 13:33

  Dzięki za artykuł, szukam czegoś podobnego.

  Reply this comment

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.