Aktualności

E faktura i jej zalety. Korzyści dla firmy i nie tylko!

E faktura i jej zalety. Korzyści dla firmy i nie tylko!

19 czerwca, 2018 0 komentarzy

Faktury elektroniczne stają się coraz powszechniejsze i coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zastąpić nimi dotychczas wystawiane tradycyjne faktury w formie papierowej. To dobry wybór, gdyż e faktura daje nam znacznie więcej korzyści. Zastąpienie nią faktur papierowych to bowiem oszczędność, bezpieczeństwo, a także lepsza troska o środowisko naturalne. Jakie korzyści wiążą się z wystawianiem faktur elektronicznych i dlaczego każdy przedsiębiorca powinien rozważyć właśnie ich wybór?

E faktura pomaga nam oszczędzać czas i… pieniądze

Istotną zaletą faktur elektronicznych jest oszczędność czasu, którą dzięki nim zyskujemy. Cały proces wygenerowania dokumentu trwa bowiem dosłownie kilka chwil, nie wymaga od nas wyszukiwania informacji na temat kontrahenta, gdyż program sam pobiera oraz wprowadza za nas wszystkie aktualne dane. Jeśli natomiast regularnie wystawiamy faktury dla stałych klientów, możemy zapamiętać ich dane w programie i automatycznie generować dokumenty każdego miesiąca.

Wystawanie faktur elektronicznych to także świetny wybór dla oszczędnych firm, w których co miesiąc wystawia się setki, a nawet tysiące faktur. E faktura nie musi być bowiem drukowana oraz przechowywana w formie papierowej, co pozwala firmie znacznie ograniczyć wydatki na zakup artykułów papierniczych, w tym papieru, tuszu do drukarek, kopert itp. oraz opłacenia usług pocztowych. Oszczędności związane z wystawianiem faktur elektronicznych docenią także firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność, dla których szczególnie liczy się każdy wydatek.

E faktura jest przyjazna dla środowiska i opinii firmy

Brak konieczności drukowania faktur oraz zakupu artykułów papierniczych to jednak korzyści nie tylko dla firm i ich właścicieli, ale także lepsza dbałość o nasze środowisko naturalne. Decydując się na wystawianie faktur elektronicznych oraz ograniczając zużycie papieru w naszej firmie pośrednio przyczyniamy się bowiem do zmniejszenia wycinki drzew.

Warto także mieć świadomość, że dbałość o naturę poprzez stosowanie ekologicznych rozwiązań, do których należy wystawianie faktur elektronicznych, jest także bardzo pozytywnie odbierane przez samych klientów. Odbiorcy zdecydowanie chętniej korzystają bowiem z usług firm troszczących się nie tylko o własne interesy, ale także o ekologię.

E faktura jest prosta i szybka w wystawieniu

Faktury elektroniczne możemy wystawiać za pomocą specjalnych programów do faktur dostępnych zarówno w wersji komputerowej, jak i online. Aby wygenerować dokument za pomocą internetowego programu do faktur musimy jedynie wprowadzić wszystkie potrzebne dane oraz pobrać gotową fakturę. Następnie możemy ją wydrukować i przekazać w formie papierowej klientowi lub przesłać mu ją za pomocą e-maila.

Cały proces wystawiania e faktury jest prosty, szybki oraz intuicyjny, gdyż to program dba o kompletne wypełnienie dokumentu oraz pomaga nam w uzupełnieniu niezbędnych danych. Dzięki temu mamy pewność, że e faktura w Afaktury.pl zostanie przygotowana zgodnie z przepisami, a podczas jej wypełniania nie pominęliśmy żadnych istotnych danych. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz funkcjonowania każdej firmy.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.