Aktualności

Firmy w trosce o zdrowie kobiet

Firmy w trosce o zdrowie kobiet

Grudzień 20, 2019 0 komentarzy

O profilaktyce chorób kobiecych mówi się coraz więcej – dzięki kampaniom informacyjnym i ogłoszeniom społecznym panie przywiązują większą wagę do regularnych badań. Programy profilaktyczne wdrażają też firmy. Wiele przedsiębiorstw, w trosce o zdrowie kobiet, nie tylko informuje panie o potencjalnych zagrożeniach zdrowotnych, ale również finansuje badania!

Tylko w 2016 roku odnotowano 81620 zachorowań na nowotwory wśród kobiet mieszkających w Polsce – tak wynika ze statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów. Większość z nich zlokalizowanych była w obrębie piersi i kobiecych narządów rodnych. Warto zatem wdrożyć odpowiednią profilaktykę i zapobiegać poważnym chorobom – schorzenia wykryte we wczesnym stadium są w większości całkowicie wyleczalne.

Weź nie gadaj, idź się zbadaj – Bridgestone

Weź nie gadaj, idź się zbadaj! – takie hasło przyświecało firmie https://bridgestone-poznan.pl/aktualnosci, która na przełomie września i października zorganizowała akcję profilaktyczną dla zatrudnionych w przedsiębiorstwie pań. Bridgestone zadbał nie tylko o spotkania informacyjne z dietetykami, podczas których uczestniczki zdobyły cenne informacje na temat odżywiania (także w pracy), ale również sfinansował przeprowadzone w postawionym na terenie fabryki „cytobusie” badania cytologiczne. Co więcej, każda z uczestniczących w wydarzeniu kobiet otrzymała specjalny harmonogram badań profilaktycznych. Firma nie zapomniała również o spotkaniu z ekspertem – w ramach przeprowadzonej akcji odbyło się specjalne spotkanie na temat zachorowalności na nowotwory u kobiet.

Zdrowie i nowe technologie – Corin

W prozdrowotne akcje dla pań angażuje się także firma Corin. Współpracująca z Centrum Zdrowia Matki Polki i Politechniką Łódzką marka już od wielu lat inwestuje w inicjatywy mające na celu walkę z rakiem piersi. Firma ma na swoim koncie nie tylko udział w licznych akcjach profilaktycznych oraz informacyjnych, ale również niezwykły projekt, jakim jest idealny biustonosz! Corin, prawdopodobnie jako jedyna firma na świecie, opracował bieliznę, która nie tylko doskonale się prezentuje, ale również służy zdrowiu. Wspomniany biustonosz został opracowany z udziałem specjalistów takich jak m.in. lekarz onkolog, a także nowoczesnych kamer termowizyjnych. Zaprojektowana przez zespół bielizna służy prawidłowemu ułożeniu piersi, a tym samym ma zmniejszać ryzyko powikłań i wielu schorzeń (np. takich jak stany zapalne).

Profilaktyczne badania piersi – Wendre

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem na całym świecie – tak wynika z raportu „Zdrowie kobiet w wieku prokreacyjnym 15-49 lat”. Właśnie dlatego warto wdrożyć regularną profilaktykę i jak najszybciej diagnozować ewentualne nieprawidłowości w obrębie tego organu. Doskonale wie o tym również firma Wendre. Przedsiębiorstwo zorganizowało dla zatrudnionych pań bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem raka piersi. Tego typu inicjatywy nie tylko zachęcają kobiety do częstszych kontroli, ale również uświadamiają wagę badań profilaktycznych, które niejednokrotnie uniemożliwiły rozwój chorób.

Zdrowie w różowych barwach – AVON

Związana z branżą kosmetyczną marka również angażuje się w akcje promujące wśród kobiet badania profilaktyczne. Tylko w październiku 2019 firma zdecydowała się na dofinansowanie 10 000 badań USG piersi! Zainteresowane akcją panie po wypełnieniu formularza mogły zgłaszać się na diagnostykę do „Gabinetów USG z Różową Wstążką”. Z kolei rok wcześniej AVON przeprowadził w kilku nadmorskich miejscowościach akcję „Różowe Lato”. W ramach wydarzenia odbyły się eventy, podczas których zainteresowane panie mogły m.in. wziąć udział w konkursach, poznać sposoby samobadania piersi czy skorzystać z bezpłatnych badań USG!

***

Nie ulega wątpliwości, że diagnostyka profilaktyczna odgrywa niebagatelną rolę. Niestety, wiele kobiet wciąż unika wizyt u specjalistów – najczęstszymi powodami są strach przed bólem czy wstyd. Właśnie dlatego powstaje coraz więcej kampanii, mających na celu uświadomienie tego, jak ważna jest profilaktyka. Znaczący wpływ mają na to także firmy i przedsiębiorstwa, promujące tego typu inicjatywy i zachęcające kobiety do dbania o swoje ciało i zdrowie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

3 × five =