Aktualności

Fotelik samochodowy do 36 kg – wciąż tak samo ważny

Fotelik samochodowy do 36 kg – wciąż tak samo ważny

2 stycznia, 2020 0 komentarzy

Bezpieczeństwo w czasie podróży to priorytet każdego, niezależnie od jego wieku. Pamiętaj więc, że pasy samochodowe są przystosowane dla osób o wzroście powyżej 150 cm. Nawet jeśli twoje dziecko skończyło już 4 lata, nie jest to powód do rezygnacji z fotelika lub decyzji o kupnie podkładki bez oparcia. Jaki powinien być więc fotelik 15-36 kg?

Bezpieczny fotelik samochodowy to obowiązek

Nie tylko zdrowy rozsądek podpowiada, że fotelik samochodowy do 36 kg jest potrzebny. Nie musisz nawet zdawać sobie sprawy z tego, że pasy bezpieczeństwa w twoim samochodzie mogłyby zrobić krzywdę twojemu dziecku i nie chronią go w czasie wypadku. Wystarczy znać prawo. A to jest nieugięte – każde dziecko do osiągnięcia wzrostu 150 cm musi jeździć w foteliku z wysokim oparciem. Oczywiście, są wyjątkowe sytuacje, ale one naprawdę zdarzają się rzadko. 

Skoro już wiesz, że fotelik 15-36 kg jest nie tylko potrzebny, ale także obowiązkowy, warto dowiedzieć się, jak go wybrać w sposób rozsądny. Niestety, w wielu hipermarketach wciąż dostępne są plastikowe karykatury, które w żaden sposób nie chronią dziecka w czasie wypadku. Tymczasem bezpieczny fotelik samochodowy musi być dopasowany do wzrostu, wieku i wagi dziecka oraz modelu samego auta.

Fotelik 15-36 kg – co jest najważniejsze? 

Absolutnie zawsze na pierwszym miejscu należy postawić bezpieczeństwo. Zwróć zatem uwagę, czy (i z jakim skutkiem) wybrany przez ciebie fotelik samochodowy 15-36 kg przeszedł testy bezpieczeństwa. Pamiętaj także, że ogromnie ważne jest prawidłowe założenie pasa biodrowego. Dlatego warto wybierać modele bez podłokietników i te, które mają specjalne prowadnice na pasy. Najlepszym rozwiązaniem będzie fotelik 15-36 kg iZi Flex FIX i-Size, w którym zainspirowano się adapterem do pasów dla kobiet ciężarnych. Dzięki temu nie występuje tam zjawisko tzw. nurkowania i jama brzuszna dziecka jest bezpieczna – prowadnica pasa biodrowego pozwala na jego prawidłowe ułożenie poniżej kolców biodrowych. 

Warto także zwrócić uwagę na dodatki, które w jeszcze większym stopniu podnoszą poziom ochrony w czasie potencjalnego zderzenia. Nowoczesny fotelik samochodowy 15-36 kg może być wyposażony w specjalną nakładkę SIP+. Umieszczona na zewnętrznej obudowie fotelika od strony drzwi samochodu, chroni w czasie zderzenia bocznego, zmniejszając obciążenie dziecka siłami uderzenia. 

Drugą ważną kwestią jest także komfort dziecka. Pamiętaj, że w okresie od 4 do 12 lat bardzo dużo urośnie. Fotelik od 15 kg, powinien zatem mieć możliwość regulacji wysokości oparcia i zagłówka. Bardzo wygodne w foteliku iZi Flex FIX i-Size jest to, że możesz zmieniać ustawienia, gdy twoje dziecko już w nim siedzi. Oprócz komfortu, dobre dopasowanie fotelika do dziecka zapewnia także większe bezpieczeństwo. 

Aby twoje dziecko podróżowało naprawdę wygodnie, ważna jest także możliwość odchylenia oparcia. To istotne zwłaszcza w długiej podróży – nie ma bowiem nic dziwnego, że maluch wtedy zdecyduje się na drzemkę. Pamiętaj o tym, wybierając najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg. Zwróć również uwagę na zagłówek. Najlepszym rozwiązaniem będzie ten w kształcie litery V. Dzięki temu jednocześnie wspiera głowę w czasie snu i zapewnia widoczność z każdej ze stron. 

Duże rodziny podróżują razem

Jak wspominaliśmy, jest kilka wyjątkowych sytuacji, w których polskie prawo umożliwia zrezygnowanie z fotelika samochodowego. Istnieje taka opcja, gdy na tylnej kanapie jedzie trójka dzieci – wtedy to, które ma więcej niż 3 lata, może jechać w środku i być zapięte jedynie pasami. To pewnego rodzaju ułatwienie dla dużych rodzin, które dzięki temu nie muszą specjalnie kupować większego samochodu. Tak jednak nie musi być. 

Nowoczesny fotelik samochodowy 15-36 iZi Flex FIX i-Size daje możliwość podróżowania całej rodzinie. Wystarczy zdjąć boczne panele z tego fotelika, który umieścisz na środku, a wszystkie dzieciaki będą jechały bezpiecznie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.