Aktualności

Francuskie perfumy – dlaczego najlepsze?

Francuskie perfumy – dlaczego najlepsze?

Październik 30, 2017 1 komentarz

W natłoku dostępnych obecnie zapachów łatwo stracić rachubę. Które perfumy powinnaś wybrać, aby móc cieszyć się nimi długo i przy każdej okazji? Pomimo półek uginających się pod flakonami znanych marek, może warto sięgnąć po tradycyjne francuskie perfumy?

Francja – stolica zapachów

Tak powszechne dziś i popularne flakony wypełnione aromatycznym eliksirem swoim początkiem sięgają XV wieku. To wtedy, we Francji, zaczęto perfumować skórzane rękawiczki. Od tego wszystko się zaczęło. Pachnącymi olejkami zostały najpierw skropione rękawiczki Katarzyny Medycejskiej – królowej Francji. Znana do dziś marka Galimard wywodzi się z fabryki powstałej w 1747 roku. Wciąż możesz cieszyć się zapachami wywodzącymi się z tego typu luksusowych, pierwszych wytwórni francuskich perfum – np. Molinard czy Fragonard. Doskonałe kompozycje powstawały w gminie Grasse – to tu do dziś mieści się około 700 fabryk, a Dior, Chanel czy Guerlain mają swoje plantacje. Po niektórych zakładach możesz się dzisiaj przejść i przyjrzeć się, jak wygląda produkcja perfum kiedyś i dziś.

Pachnidło idealne – francuskie receptury

Specjalne sposoby na przechowywanie olejków i przygotowywanie esencji, a także mieszanie składników oraz eksperymentowanie i wymyślanie nowych ingredientów sprawiły, że Francja stała się królestwem perfum. W dalszym ciągu to właśnie z tego kraju wywodzi się najwięcej znanych i kochanych zapachów. Prowansalska lawenda, śródziemnomorskie olejki eteryczne z kwiatów pomarańczy czy słodki zapach winogron – to tylko niektóre z francuskich specjalności. Osobną kategorią tworzą sensualne wody toaletowe wywodzące się ze stolicy tego kraju – Francuskie perfumy, czyli zmysłowy spacer po Paryżu są na to dowodem.

Perfumy z Francji – wyznacznik klasy i elegancji

Zapachy, które wywodzą się z królestwa perfum odznaczają się eleganckim charakterem. Ich nazwy, flakony, wygląd – wszystko wskazuje na to, że w środku znajduje się arystokratyczny aromat. Jednak to bardzo tradycyjne ujęcie perfumiarstwa. Obecnie możesz spotkać również wiele nowoczesnych marek francuskich perfum, które odznaczają się znacznie większym dopasowaniem do współczesnego świata – ulic światowych metropolii i wybiegów mody. W świecie perfum wciąż ważna jest tradycja, dlatego wiele z nich pochodzi z Francji i Włoch.

Znane francuskie marki perfum

Oprócz tak oczywistych zapachów, jak te od domów mody Dior czy Chanel, francuskie perfumy znajdziesz także u Chloe, Hermes, Sisley czy w królestwie niszowych propozycji – Histoires de Parfums i The Different Company. Zdziwić może fakt, iż nawet perfumy Kenzo pochodzą z Francji – pomimo że ich główny projektant jest Japończykiem. Również Lady Gaga to marka, która zdecydowała się, żeby jej zapachy były tworzone w kolebce aromatów. Oczywiście pochodzi stąd również Lancome, Ives Saint Laurent czy Lalique. Co prawda Stany Zjednoczone wyprzedzają Francję w liczebności dostarczanych perfum, ale to francuskie perfumy wciąż najbardziej nas zachwycają. Zaraz po nich plasują się zaś włoskie.

1 komentarz

Przejdz do rozmowy
  1. perfumi
    #1 perfumi 12 lipca, 2018, 18:30

    Ciekawe propozycje:) też używałam Channel, ale teraz wolę jej odpowiedniki Cocoe marybelle (Mademoiselle) czy Champs 5 z edp24.pl/ przede wszystkim 20 razy taniej 😉 Dior także jest do znalezienia bez problemu

    Reply this comment

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

10 + 10 =