Aktualności

Gąbki do makijażu i wszystko o nich

Gąbki do makijażu i wszystko o nich

6 grudnia, 2018 0 komentarzy

W ostatnich latach na rynku najpopularniejszych makijażowych gadżetów zakrólowały bez wątpienia gąbeczki do makijażu. Zarówno profesjonalni wizażyści jak i amatorzy doceniają to proste na pozór narzędzie, które zastąpiło klasyczne pędzle do podkładu. I nie ma się czemu dziwić- gąbeczki doskonale sprawdzają się nie tylko do aplikacji płynnych podkładów, ale także nadają się do nakładania korektorów i innych produktów stosowanych na mokro. Ponad to, praca z gąbką do makijażu jest przyjemna i łatwa praktycznie dla każdego bez względu na poziom zaawansowania.

 

Dlaczego warto wybrać gąbkę do makijażu?

 

Profesjonalna gąbka do makijażu doskonale sprawdzi się do nakładania wszelkich rodzajów produktów płynnych i tych do pracy na mokro. Jej kształt (najczęściej z jednej strony szerszy, z drugiej o ostrym ścięciu), pozwala na wykonanie kompleksowego makijażu zarówno większych obszarów twarzy jak i precyzyjnego wykończenia. Szersza część gąbeczki służy do nakładania produktów w obszarach czoła, brody i policzków, natomiast  wąskiej końcówki użyć można do dokładnej aplikacji produktu w okolicach oczu czy skrzydełek nosa. Profesjonalna gąbka do makijażu jest narzędziem uniwersalnym i z powodzeniem sprawdza się przy nakładnaniu korektorów, podkładów płynnych, produktów do konturowania a także pudru sypkiego przy technice bakingu.

 

Jak wybrać gąbkę do makijażu?

 

Obecnie na rynku wybierać możemy wśród kształtów, kolorów oraz rozmiarów oferowanych gąbek do makijażu. Patrząc na tą różnorodność, mogłoby wydawać się, że niezbędnym jest zaopatrzenie się w kilka różnych modeli aby wykonać pełny, profesjonalny makijaż twarzy. Nic bardziej mylnego! Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie, aby mieć pewność że wybrana przez nas gąbka będzie jak najbardziej uniwersalna?

 

Przede wszystkim, warto sprawdzić z jakiego materiału wykonano gąbkę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zawierających w swym składzie lateks, co skutkuje niestety dużą absorbcją produktu przez strukturę gąbki. Oznacza to, że używane do makijażu produkty trafiały będą w porowatą powierzchnię gąbeczki a nie na naszą skórę. Gąbeczki lateksowe zużywają więc więcej produktu, co czyni je niezbyt ekonomicznym wyborem.

 

Przed zakupem należy także przyjrzeć się pęcherzykom na powierzchni gąbki i jeśli to możliwe dotknąć jej struktury- pory powinny być widoczne mniej więcej tak jak widoczne są na ludzkiej skórze,  a gąbka w dotyku powinna być sprężysta i miękka, ale dość zbita.

 

Jak używać gąbki do makijażu?

 

Bardzo ważne jest, by przed aplikacją produktu gąbkę zwilżyć wodą, której nadmiar należy następnie odcisnąć. Zabieg ten zmiękczy powierzchnię gąbki, która jednocześnie znacznie zwiększy swoją objętość. Następnie, należy nabrać niewielką ilość produktu i rozprowadzić go na wybranych partiach skóry ruchem stemplującym- nie należy rozcierać produktu gdyż powoduje to jego nieregularnie rozprowadzanie. Makijaż wykonany w ten sposób pozwala na uzyskanie świeżego wyglądu skóry, zapewnia maksymalne wtopienie się produktu w jej pory a także znacznie przedłuża trwałość makijażu. Aby długo utrzymać gąbkę w dobrym stanie oraz zapewnić odpowiedni poziom higieny, po każdym użyciu należy umyć ją delikatnym żelem bądź szamponem dokładnie wypłukując z niej środek myjący i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.