Aktualności

Grunt to podkład, także na twarzy

Grunt to podkład, także na twarzy

23 października, 2017 0 komentarzy

Dobór właściwego podkładu na twarz jest jedną z najważniejszych decyzji kosmetycznych. Jeśli dokonać go prawidłowo, będzie dodawał urody nawet wtedy, gdy okoliczności (niewyspanie, zmęczenie, choroba) temu nie sprzyjają. Źle dobrany podkład może natomiast przypominać charakteryzację, która dobra jest na scenie i w telewizji, ale w codziennym życiu i na żywo wygląda co najmniej nienaturalnie.

Najważniejsze jest ustalenie, jaką mamy skórę na twarzy: suchą, naczyniową, tłustą czy mieszaną. Cera mieszana i tłusta wymaga podkładu beztłuszczowego, sucha – nawilżającego. Skóra naczyniowa na twarzy powoduje, że najlepszy będzie podkład odrobinę od niej jaśniejszy, byle nie rozświetlający: na taki może sobie pozwolić tylko właścicielka cery niemal idealnej. Kobiety dojrzałe powinny unikać podkładów matujących, które uwypuklają zmarszczki. Posiadaczki cery wrażliwej powinny stawiać na podkłady bezzapachowe.

Podkład należy precyzyjnie dobrać pod kątem koloru: nie powinien być w ogóle widoczny. Jego zadaniem jest nadanie twarzy świeżego, zdrowego, możliwie młodego wyglądu, a nie zmiana barwy cery.

Podkłady kryjące mają za zadanie ukryć wszelkie niedoskonałości cery i maskować wszystko to, co odbiega od jej jednolitości, np. przebarwienia. Podkłady do twarzy matujące sprawiają, że skóra przestaje błyszczeć. Podkłady matujące najlepiej służą młodym kobietom o cerze tłustej. Dla kobiet z problemem skórnym, charakterystycznym dla nastolatków, ale nie tylko, przeznaczone są podkłady do cery trądzikowej. Jeśli skóra jest wrażliwa i delikatna, trzeba sięgnąć po podkłady do twarzy bez alkoholu. Kobieta ceniąca sobie innowacje może sięgnąć po podkłady do twarzy mineralne, które produkowane są z mniejszym udziałem substancji chemicznych, a większym – naturalnych, przez co dobrze wpływają na cerę. Podkłady do twarzy mineralne potrafią ponoć zwalczać drobne wypryski i chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Podkłady nawilżające wspomagają cerę suchą oraz taką, na której pojawiły się pierwsze zmarszczki. Odmładzają i nadają skórze młody, zdrowy wygląd, zapewniając jej całodniowe nawilżenie. Podobnie jak podkłady do twarzy kryjące, potrafią wygładzać optycznie cerę w problematycznych miejscach. Są to oczywiście podkłady do cery suchej.

Podkłady mineralne i wszelkie inne nabyć można w internetowej drogerii Kontigo – https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-cery/podklady-do-twarzy.html. Kto wie, może jeden z nich stanie się wkrótce twoim idealnym, tym ulubionym, którego nigdy więcej nie może ci zabraknąć?

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

2 × 3 =