Aktualności

Izabela Tomiczek-Pitlok – kobieta pełna mocy!

Izabela Tomiczek-Pitlok – kobieta pełna mocy!

18 listopada, 2022 0 komentarzy

Właścicielka agencji marketingowej, pomysłodawczyni międzynarodowego projektu „Kobiecy Challenge”, współautorka książki „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”. Na co dzień nazywa się szefową swojego życia i obywatelką świata. Jak wyglądała jej droga do sukcesu i skąd bierze energię do działania? O tym przeczytacie poniżej.

W kobietach drzemie ogromna siła. Niektóre z nas czasem o tym zapominają, inne zupełnie w to nie wierzą. Na szczęście są kobiety, które wyznają zasadę, że marzenia się spełnia, a nie czeka na ich spełnienie. Jedną z nich jest właśnie bohaterka tego artykułu: Izabela Tomiczek-Pitlok.

Emigracja

Wiele osób uważa, że gdy wyjeżdżamy za granicę, otwiera się przed nami świetlana przyszłość, pieniądze spadają z nieba, a my szczęśliwi i zadowoleni mamy super pracę i wakacje dwa razy w roku. Niestety, prawda na ogół jest zupełnie inna. Większość emigrantów zaczyna życie w nowym kraju praktycznie od zera: bez znajomości, bez pieniędzy, bez konkretnego planu. Nie inaczej było z Izabelą.

Jej pierwsza praca w Niemczech? Sprzątanie klatek. Mówi o tym otwarcie, ponieważ się tego nie wstydzi. Jak sama przyznaje, sprzątania dużo ją nauczyły i do dziś jest wdzięczna za to doświadczenie. Jednocześnie już wtedy wiedziała, że to tymczasowe rozwiązanie, że chce czegoś więcej. Szukała więc dalej. W końcu znalazła pracę, w której zaczęła się realizować w większym stopniu, a niedługo później w jej głowie narodził się pomysł stworzenia czegoś własnego.

Izabela mówi otwarcie, że wyjazd do Niemiec uświadomił jej, że emigracja nie jest dla każdego. Wyjeżdżając do obcego kraju, zostawiając wszystko, co znane, żegnając się z rodziną i zaczynając życie od zera, trzeba mieć silną psychikę. Mimo to jest przekonana, że warto spróbować i sprawdzić, czy to nie jest droga, jaką powinniśmy pójść. W jej przypadku emigracja oznaczała wolność. 

Kobiecy Challenge – międzynarodowy projekt i agencja social-mediowa 

Pomysł stworzenia Kobiecego Challenge’u narodził się pięć lat temu. Na początku jego celem było motywowanie kobiet do dbania o siebie, o swój rozwój i wygląd. Organizowano warsztaty, spotkania dla kobiet. Z czasem, w dużej mierze także przez pandemię, projekt ewoluował, a jego założycielka zrozumiała, czym tak naprawdę chce się zajmować: postanowiła wspierać kobiety w budowaniu ich silnych marek online.

Marzenie to udało się zrealizować po latach kursów, szkoleń, dziesiątkach przeczytanych książek, a także dzięki własnemu doświadczeniu. Tak powstała agencja marketingowa, która oferuje wsparcie w budowaniu silnej marki osobistej: w teamie Kobiecego Challenge’u znajdują się copywriterki, graficzki, specjalistki od reklamy. Niestraszne jest im tworzenie stron www, prowadzenie fanpage’y czy tworzenie kampanii reklamowych. A to tylko niewielka część usług, jakie oferuje ten kobiecy zespół. 

Klienci (tak, od niedawna w gronie osób korzystających ze wsparcia Izabeli Tomiczek-Pitlok znajdują się także mężczyźni) agencji marketingowej mieszkają m.in. w Niemczech, Polsce, Belgii, Anglii, Holandii, Francji czy we Włoszech. I chociaż rozwój firmy wymaga od niej mnóstwo zaangażowania, przestaje to mieć znaczenie, gdy widzi zadowolenie klientów i sukcesy, jakie osiągają przy wsparciu agencji. Pojawia się wtedy radość, satysfakcja i duma: nie tylko z zespołu, ale także z każdego klienta, który nie boi się sięgać po swoje marzenia. 

Dziś Izabela Tomiczek-Pitlok, jako szefowa Kobiecego Challenge’u, z odwagą i pewnością mówi o sobie, że jest ekspertką w swojej dziedzinie i, przede wszystkim, praktykiem. Całą wiedzę, jaką przekazuje teraz innym, zgromadziła podczas budowania swojej marki i firmy. Przekonała się na własnej skórze, że poszukiwania własnej drogi to proces: czasem może trwać lata, ale w końcu odnajdziemy kierunek, w jakim chcemy podążać. 

„Świat Kobiecej Mocy”

Izabela Tomiczek Pitlok dowodzi, że każda z nas może odnieść sukces. Wymaga to ciężkiej pracy, nieprzespanych nocy, czasem środków finansowych, ale przede wszystkim: odwagi i wytrwałości. Jest jednak możliwe. Swoją drogę opisała pokrótce w książce „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie”. Oprócz jej autobiografii znajdują się tam wzruszające, motywujące i inspirujące historie dziesięciu innych kobiet.

„Dlatego na własnej skórze przekonałam się, że najważniejsze to nie poddawać się. Wiem, że wcześniej czy później odniosę sukces, na który ciężko pracuję każdego dnia. Wiem, że Kobiecy Challenge będzie siłą, będzie ważny. (…) Ta firma to ja, to cząstka mnie”. (fragm. książki)

Izabela Tomiczek-Pitlok prywatnie

Prywatnie jest pełną energii optymistką, która wierzy, że wszystko działa na naszą korzyść. Nie poddaje się, gdy napotyka na trudności. Wręcz przeciwnie: jeśli nie da się ich pokonać górą, to wykopie pod nimi tunel i przejdzie na drugą stronę. Każdego dnia udowadnia, że siła jest kobietą.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.