Aktualności

Jak dobrać krem do cery tłustej?

Jak dobrać krem do cery tłustej?

8 października, 2019 0 komentarzy

Tłusta cera jest tą, która przysparza bardzo wiele problemów kobietom, gdyż zwyczajnie najwięcej kobiet ma z nią właśnie do czynienia. Jakie są jej cechy charakterystyczne? Czy dobry krem matujący potrafi zdziałać cuda? Jak wybrać krem matujący o właściwościach odpowiednich dla cery tłustej?

              Charakterystyka tłustej cery

              Cera tłusta bywa z daleka widoczna – bo po prostu się błyszczy. Problemy z tym rodzajem skóry zwykle zaczynają się w wieku nastoletnim, w czasie burzy hormonów, ale nie jest to regułą. Istnieje wiele pozahormonalnych czynników, które mogą wpływać na nadprodukcję łoju przez gruczoły łojowe umieszczone w skórze każdego człowieka. Cera tłusta pokrywa się więc warstewką łoju na całej powierzchni lub tylko w tak zwanej strefie T – na czole, nosie i podbródku. Tworzy to przede wszystkim nieefektowne błyszczenie, które wymaga grubszej warstwy podkładu, a niekiedy przebija spod niego, tworząc nieefektowne świecące się plamy. Niestety, tłusta cera zwykle ma też zatkane pory i jest bardziej skłonna do wyprysków oraz podrażnień. Dobry krem matujący jest więc niezbędnym narzędziem w walce z nią w łazience każdej kobiety. Krem matujący to jednak nie wszystko!

              Jak pomóc swojej cerze?

              Tłusta cera nie bierze się znikąd, co należy mieć na uwadze. Mając z nią problemy, należy przyjrzeć się swojej diecie – czy nie ma w niej zbyt wielu tłustych, mocno przetworzonych potraw, nadmiaru alkoholu, papierosów i słodyczy? Czy pije się odpowiednio dużo wody, by cera miała szansę dobrze się nawodnić? Czy nie jest się narażonym na przewlekły stres, który również sprzyja łojotokowi? Gdy zredukuje się do minimum czynniki sprzyjające lub wywołujące przetłuszczanie cery, można włączyć do akcji dobry krem matujący, którego zadaniem jest przeciwdziałanie błyszczeniu i uregulowanie wydzielania sebum. Jak działa krem matujący i jak go używać?

              Dobry krem matujący – działanie

              Wysokiej jakości krem matujący ma przede wszystkim działanie nawilżające. Działa od środka, lekko nawilżając komórki skóry i chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi, a także regulując jej procesy komórkowe. Następnie reguluje wydzielanie sebum, przez co powoduje długotrwały, wielogodzinny efekt zmatowienia. Wygładza też skórę poprzez zmniejszenie widoczności porów. A co najważniejsze – jego systematyczne stosowanie rano i wieczorem pozwala wyleczyć cerę z łojotoku! Wybierając dobry krem matujący, trzeba sięgać po kosmetyki z najwyższej półki, o udowodnionym działaniu na skórę tłustą.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.