Aktualności

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

14 stycznia, 2021 0 komentarzy

Pyłki do paznokci aplikowane na lakiery hybrydowe, to doskonały sposób na uzyskanie ciekawej i niebanalnej stylizacji. Te umożliwiają tworzenie niecodziennych zdobień, które swoim wyglądem przyciągają uwagę. Można je aplikować na paznokcie w różnych kolorach – wszak tylko i wyłącznie od Ciebie zależy jaki charakter będzie miał Twój manicure!

Jak aplikować efekty do paznokci?

Lubisz manicure hybrydowy w niecodziennej odsłonie? Szukasz nowych inspiracji na paznokcie, a nie masz wprawy w malowaniu wzorków? Wykorzystaj do tego celu specjalne pyłki! Jest to niezwykle proste rozwiązanie, które pozwala w łatwy i szybki sposób całkowicie odmienić oblicze klasycznych paznokci. Wystarczy odrobina wprawy aby uzyskać czarujący manicure, i co niezwykle istotne – pyłki aplikuje się w banalny sposób! Jak zatem zacząć?

1. Rozpoczynamy od przygotowania płytki paznokcia w standardowy sposób. Odsuwamy więc skórki przy pomocy drewnianego patyczka, następnie matowimy płytkę bloczkiem polerskim.

2. Powstały pył usuwamy przemywając paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.

3. Aplikujemy cienką warstwę bazy do hybryd, po czym utwardzamy ją w lampie, i przechodzimy do aplikacji wybranego lakieru hybrydowego, a na koniec nakładamy top do hybryd – i tutaj na chwilę się zatrzymamy. Mamy bowiem dwa rodzaje pyłków:

  • aplikowane na warstwę dyspersyjną – czyli pyłki które wklepujemy w lepką warstwę powstającą po utwardzeniu lakieru lub topu,
  • aplikowane na utwardzony top bez przemywania – są to pudry, czyli pyłki o jeszcze mniejszej gradacji, które aplikujemy na utwardzony top.

Jeżeli więc wybraliśmy pyłki które wklepujemy w lepką warstwę, możemy zaaplikować je bezpośrednio na utwardzony lakier lub top, a następnie utwardzić, pokryć topem i ponownie utwardzić, zaś gdy wybraliśmy pudry, najpierw utwardzamy top bez przemywania, a dopiero wtedy aplikujemy je na paznokieć, po czym ponownie utwardzamy. W przypadku pierwszej opcji mamy jeszcze możliwość uzyskania chropowatej powierzchni, wtedy po utwardzeniu pyłku w lampie, nie aplikujemy topu – ta forma jest nieco mniej trwała, ale równie efektowna!

Jak zrobić pyłek na hybrydzie, aby manicure się długo trzymał?

Niezależnie od tego czy aplikujemy efekt lustra, efekt kameleona czy efekt syrenki, musimy zadbać o odpowiednią trwałość nanoszonych warstw. W tym wypadku decydujący jest produkt aplikowany bezpośrednio na pyłek lub puder, tak więc jeżeli chcemy uzyskać znacznie trwalszą stylizację, nie zapomnijmy zaaplikować dobrej jakości topu do hybryd na utwardzony pyłek. Bezbarwna warstwa preparatu skutecznie zabezpieczy nałożone drobinki lub wtarty puder (inspiracje na wykorzystanie pyłków można podejrzeć na: https://manimaniaczki.pl/).

Jak aplikować pyłki na paznokcie pomalowane tradycyjnym lakierem?

Utarło się przekonanie że pyłki są dedykowane jedynie paznokciom hybrydowym – nic bardziej mylnego! Efekty do paznokci można z powodzeniem stosować również w przypadku klasycznych lakierów, choć trzeba być nieco bardziej uważnym podczas aplikacji. Jak więc to zrobić? W ten sam sposób co w przypadku lakierów hybrydowych, z tą różnicą że należy poczekać do wyschnięcia tradycyjnego lakieru. Dopiero wtedy aplikujemy na nieco lepką fakturę, a na koniec pomalować bezbarwnym lakierem aby utrwalić efekt. – zdradza nam stylistka marki ModnePazurki.pl.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.