Aktualności

Jak pracować zdalnie w podróży – praktyczne wskazówki

Jak pracować zdalnie w podróży – praktyczne wskazówki

26 października, 2019 0 komentarzy

Chociaż praca zdalna jest w wielu przypadkach bardzo wygodnym rozwiązaniem, nie należy do najłatwiejszych, szczególnie w podróży. Wymaga wytrwałości, samodyscypliny i dobrej organizacji, a także dostosowania się do niecodziennych warunków. W podróży może rozpraszać wiele rzeczy – od nieznośnych współpasażerów po ciekawe lokalne atrakcje odciągające od zawodowych obowiązków. Dowiedz się, o czym należy pamiętać, by udało się bezproblemowo realizować zlecenia.

Zadbaj o komfortowe warunki

Praca na tropikalnej plaży, z drinkiem w dłoni i w otoczeniu pięknej przyrody? To niestety mit. Obsługiwanie zleceń, kontakt z klientami i inne zawodowe obowiązki wykonywane w podróży mogą być w rzeczywistości bardziej uciążliwe niż zazwyczaj. Niezależnie od miejsca, do jakiego się udajesz, zadbaj o odpowiednie warunki do pracy. Potrzebne będą przede wszystkim mobilny komputer i dobre połączenie z internetem. Lepiej nie zasiadać do pracy w hałaśliwym otoczeniu – jeżeli nie masz innego wyjścia, możesz odizolować się od rozpraszających dźwięków słuchawkami.

Jeśli będziesz pracować zdalnie w podróży przez dłuższy czas – na przykład z pokoju hotelowego – przyda Ci się wygodne biurko i krzesło. Wyjeżdżający służbowo nierzadko decydują się wynająć mieszkania, w których za dnia zajmują się obowiązkami, a wieczory poświęcają na zwiedzanie i odpoczynek. Część osób pracuje w kawiarniach, inne szukają przestrzeni biurowej do wynajęcia, a jeszcze inne wybierają plener. Kluczem do sukcesu jest znalezienie swojego sposobu na komfortową pracę w warunkach podróży.

Wybierz szybkie przelewy przez internet

Wyjeżdżając służbowo albo w innym celu, lecz wciąż zajmując się zleceniami dla klientów, zapewnij sobie możliwość sprawnego rozliczania się z kontrahentami. Pomocne w tej sprawie okazują się przelewy międzynarodowe, które można zlecić przez internet. Pieniądze mogą trafić na wskazany rachunek nawet w 10 minut. Przykładowo, jeżeli jesteś freelancerem obsługujących klientów z Anglii, przebywającym u rodziny w kraju, tanie przelewy z Polski do UK zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk. Możesz liczyć na niskie opłaty i korzystne przeliczniki walut. Przekaz uda się zlecić przez internet, z dowolnego miejsca. Szybkie przelewy z Polski do Anglii będą więc wygodnym sposobem na rozliczanie się z kontrahentami w dowolnym momencie podróży.

Dobra organizacja czasu

Kolejną istotną rzeczą w przypadku pracujących zdalnie jest dobra organizacja czasu. W podróży nie zajmujemy się wyłącznie obowiązkami. To również okazja do zobaczenia nowych miejsc. Ważne, by jak najefektywniej wykorzystywać czas przeznaczony na pracę i sprawnie radzić sobie z wykonywaniem swoich zadań. Najlepiej zajmować się służbowymi obowiązkami o tej porze dnia, w której jest się wyjątkowo produktywnym. Dla każdego są to inne godziny. Jedni lubią pracować rano, inni wieczorem. Jeszcze inni wolą godziny popołudniowe. Ważne, by w tym czasie poświęcić się obowiązkom i nie odkładać ich na później. Wówczas pozostałą część dnia uda się przeznaczyć na wypoczynek i zwiedzanie.

Naucz się szybko dostosowywać do nowej sytuacji

Praca zdalna w podróży wymaga nie tylko dobrej organizacji czasu, zadbania o komfortowe warunki i znalezienia dogodnej formy rozliczania się z klientami, takiej jak przelewy z Polski do UK. Ważna jest również umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. W podróży nie trudno o kłopoty – chorobę, brak połączenia z internetem, kradzież sprzętu czy utratę gotówki. Należy zachować ostrożność i dobrze przygotować się na takie ewentualności.

Praca podczas podróży nie jest sielanką. Należy radzić sobie z codziennymi obowiązkami w niecodziennych warunkach. W związku z tym, aby maksymalnie skorzystać z wyjazdu i nie zaniedbać swoich zadań, warto zapewnić sobie komfortowe warunki pracy, dobrze zorganizować jej czas, nauczyć się dostosowywać do nowych sytuacji i znaleźć niezawodną metodę na rozliczanie się z klientami przez internet. Najlepiej zdecydować się na szybki przelew międzynarodowy, taki jak przelew z Polski do UK. Wówczas pieniądze szybko trafią do klienta, a konieczność dokonania płatności nie zatrzyma Cię w podróży.

 

 
Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.