Aktualności

Jak wybrać miejski wózek niemowlęcy?

Jak wybrać miejski wózek niemowlęcy?

2 stycznia, 2020 0 komentarzy

Kompletowanie wyprawki dla oczekiwanego maleństwa może być prawdziwą przygodą! To, ile pięknych rzeczy znajdziesz w sklepach z akcesoriami dla dzieci, z pewnością cię zaskoczy. Pamiętaj jednak, by nie stracić głowy. Wybierasz wózek niemowlęcy? Nie liczy się tylko cena, ale także szereg znacznie istotniejszych rzeczy. Na szczęście, współczesne mamy nie muszą również rezygnować z niebanalnego designu – najnowsze wózki dla dzieci są nie tylko funkcjonalne, ale także piękne.

Wózek gondola dla eleganckiej mamy – co jest najważniejsze przy wyborze?

Gdzie będziesz spacerować z maluszkiem?

Wybierając wózek niemowlęcy, bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę terenu, po którym będzie się spacerowało z maluszkiem. Miasto lub przedmieścia nie są bogate w leśne drogi czy nierówne szutrówki. To raczej ładne alejki parkowe i chodniki. Możesz więc śmiało przebierać w kolejnych modelach wózków – zarówno tych wyposażonych w pompowane, jak i piankowe koła.

W mieście jeszcze ważniejsze jest to, jak szeroki jest wózek gondola. Pamiętaj, że często będziesz zmuszona przeciskać się w tłumie i szukać możliwości przejechania przez parking pełen samochodów. Dlatego smukły wózek niemowlęcy o ergonomicznym, a jednocześnie designerskim wyglądzie to prawdziwy miejski skarb.

Ile masz miejsca do przechowywania wózka?

To jedna z tych kwestii, na które rodzice często nie zwracają uwagi i kupują wózek niemowlęcy bardzo pochopnie. Pamiętaj jednak, że polskie prawo zabrania trzymania czegokolwiek, co utrudnia ewakuację, na klatce schodowej. Masz niewielkie M2? Szukaj wśród modeli, które zajmują mało miejsca po złożeniu. Najlepiej wybierz taki, który nie wymaga wcześniej zdejmowania siedziska – to bardzo praktyczne i znacząco ułatwia życie. Doceniają to przede wszystkim mamy żyjące w dynamicznym tempie, które nie lubią spędzać czasu z dzieckiem w domu. Od teraz chowanie wózka do bagażnika trwa dosłownie kilka sekund.

Czy planujesz częste podróże?

Niekoniecznie te zagraniczne – zastanów się raczej, jak często odwiedzasz rodziców czy znajomych, którzy mieszkają w tym samym mieście. Jeździsz na zakupy samochodem? To również uwzględnij, gdy przeglądasz wózki dla dzieci. Musisz bowiem wiedzieć, w jaki sposób i do jakich rozmiarów składa się wybrany przez ciebie wózek gondola. Upewnij się, czy zmieści się w twoim bagażniku i czy dasz sobie z tym radę. Zwróć uwagę, że – jak wspominaliśmy – niektóre modele, jak np. wózek Mima Xari, można złożyć, nie zdejmując siedziska. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwi ci każdą czynność: codzienne zakupy, wizytę z niemowlęciem u lekarza czy rodzinny wypad na weekend za miasto. Wózek niemowlęcy nie powinien was ograniczać.

Wózek wielofunkcyjny – praktycznie i na lata

Pamiętaj, że wózek gondola będzie ci potrzebny na zaledwie od 6 do ok. 8 miesięcy życia dziecka. Później musisz wymienić go na praktyczną spacerówkę, umożliwiającą dziecku poznawanie otaczającego go świata. Uwzględnij także praktyczne względy – ile razy zdarza ci się nagle skoczyć po coś do sklepu? Co zrobisz, gdy twój maluszek zaśnie w samochodzie, a tobie będzie brakowało czegoś naprawdę ważnego, np. pieluszek na zmianę dla niego? 

Warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby wózek wielofunkcyjny. Wózki 3w1 to połączenie gondoli, spacerówki i adapterów do fotelika, dzięki którym możesz od czasu do czasu ułatwić sobie życie. To naprawdę praktyczne i pozwala na dużą oszczędność, bo nie musisz co kilka miesięcy zmieniać pojazdów twojego maluszka. Zwróć uwagę na innowacyjne rozwiązania. Poznaj nowoczesny wózek Mima Xari, który posiada gondolę wbudowaną w siedzisko. Wystarczy zapiąć jeden suwak, by zamienił się w komfortową spacerówkę, którą będziesz mógł ustawiać przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Zakupy dla mającego pojawić się niemowlaka to sama przyjemność dla rodziców. Jeśli podejdziesz do nich rozsądnie, będziesz zadowolony przez następnych kilka miesięcy, a nawet lat! Zdecydowanie warto podejmować każdą decyzję na spokojnie – a na pewno tę, który wózek niemowlęcy wybrać. 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.