Aktualności

Jak wygląda praca wedding plannera?

Jak wygląda praca wedding plannera?

27 kwietnia, 2022 0 komentarzy
Wszystkie pary, które decydują się na organizację ślubu i wesela swoich marzeń stają przed wielkim wyzwaniem. Sprawienie, iż będzie to uroczystość niezapomniana i dopracowana w każdym szczególe jest bardzo trudnym zadaniem z uwagi na ilość wszelkich spraw, jakie są do zaplanowania i wybrania. Dlatego też coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie wedding plannera, czyli profesjonalisty, który upora się z organizacją ślubu i wesela, tak by była to bajkowa i wyjątkowa uroczystość, nie tylko dla pary młodej, ale również dla wszystkich gości.

Konsultant ślubny – kto to właściwie jest?

Wedding planer to zarówno organizator, jak i koordynator ślubu i wesela. Musi on być ekspertem w branży ślubnej, który podąża za bardzo szybko zmieniającą się modą ślubną i zna usługodawców, którzy świadczą najlepsze usługi. Idealny konsultant, to także osoba, która doradzi Parze Młodej w wielu kwestiach, jeśli nie będą do końca na coś zdecydowani, ale także odradzi rzeczy, których już się nie stosuje. W dniu ślubu natomiast to właśnie wedding planner musi być osobą, która opanuje emocje i sprawi, że wszelkie zaplanowane atrakcje i sprawy odbędą się bez żadnych przeszkód. Jeśli jakieś problemy się pojawią, dzięki swojemu doświadczeniu i obyciu w branży, z łatwością rozwiąże pojawiający się kłopot.

Odpowiedzialność, która spada na konsultanta jest naprawdę duża. Można sobie wyobrazić, jakie emocje muszą targać Parą Młodą, która musiałaby ogarnąć te wszystkie sprawy bez jego pomocy. Dlatego też, aby móc spokojnie, bez zbędnych stresów przeżyć swój najpiękniejszy dzień w życiu narzeczeni tak często korzystają z pomocy wedding plannerów. Profesjonalny wedding planner upora się ze wszystkimi formalnościami, zorganizuje najpiękniejszą imprezę ślubną, zgodnie z wszelkimi oczekiwaniami Pary Młodej. Warto zaufać profesjonalistom, by ten dzień był naprawdę udany.

Wedding plannera można porównać do architekta ślubu i wesela. Tworzy on bowiem spójną całość na podstawie informacji, które przekazuje mu Młoda Para. Głównym zadaniem konsultanta jest stworzenie uroczystości zgodnej z oczekiwaniami narzeczonych i dopasowaniem jej do ich możliwości finansowych. Tak ważne jest, aby wedding planner kontrolował koszty wszelkich usług, by zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Wszystkie decyzje podejmują klienci i to oni mają ostateczne zdanie, gdyż to oni są najważniejsi w dniu ślubu i wesela. Wedding planner ma im jednak pomóc i doradzić, gdyż na kwestiach usług i artykułów ślubnych zna się najlepiej. Wedding plannerzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które ciągle doskonalą swoje umiejętności, by być na bieżąco z nowymi trendami w modzie ślubnej.

Wedding planner – na czym polega jego zadanie?

Wedding planner musi w perfekcyjny sposób dobrać osoby, które zrealizują usługi w sposób najlepszy z możliwych. Tylko dzięki temu będzie można uzyskać niebywałą harmonię, którą wyczują goście zaproszeni na uroczystość weselną. Młoda Para musi oczywiście zaufać swojemu konsultantowi. W tym zawodzie zaufanie jest jednym z kluczowych elementów, które odpowiada za finalny sukces uroczystości. Konsultant musi przeprowadzić szereg rozmów z Młodą Parą, by ustalić, jakie mają oczekiwania co do uroczystości. Dzięki takim szczerym rozmowom konsultant może dobrać takie usługi i efekty specjalne, które będą zgodne z wizją Młodej Pary i równocześnie oczarują przybyłych na ślub i wesele gości. Tylko dzięki spełnieniu tych wszystkich elementów możliwe jest przygotowanie uroczystości marzeń. Kompleksowa organizacja uroczystości weselnej polega na:

  • stworzeniu budżetu i harmonogramu przygotowań,
  • projekcie stylizacji kościoła i sali weselnej,
  • pomocy w wyborze sali i załatwieniu wszelkich spraw urzędowych,
  • pomocy w wyborze fotografa, kamerzysty i zespołu weselnego,
  • pomocy w wyborze zaproszeń, winietek, ustalaniu menu oraz innych atrakcji,
  • pomocy w wyborze stylizacji Młodej Pary.

Jak widać zakres obowiązków wedding plannera jest ogromny, a to oczywiście tylko kilka kwestii z dużego wachlarza usług, jakie konsultant może zaproponować.

Jaki powinien być idealny wedding planner?

Konsultant ślubny musi być osobą odporną na stres, gdyż jest to nieodłączny element tej pracy. Często działania muszą być wykonywane pod presją czasu i wtedy właśnie wedding planner musi działać rozsądnie, by poradzić sobie z problemami. Ponadto, by nawiązać dobry kontakt z klientami konsultanci to osoby otwarte na ludzi i umiejące słuchać. Etap przygotowań uroczystości polega bowiem na rozmowach z Parą Młodą i konsultant musi wiedzieć, czego oni oczekują. Ponadto, jeśli ma wątpliwości, musi umieć koniecznie dopytać i doprecyzować zagadnienie. Oprócz tego konsultanci muszą być dobrze zorganizowani i cierpliwi, gdyż często w krótkim czasie trzeba ogarnąć naprawdę wiele spraw.

Wedding planner – dlaczego warto skorzystać?

Niestety Państwo Młodzi nie posiadają rozeznania w branży ślubnej i ciężko byłoby im stworzyć idealną uroczystość, bez profesjonalnej pomocy. Często marzenia młodych zderzają się z rzeczywistością i plany weselne nie mieszczą się w ustalonym budżecie. Na wszystkie te problemy rozwiązaniem staje się zatrudnienie wedding plannera. Młoda Para ma spokój i nie traci mnóstwa czasu na wdrożenie się w branżę i nowinki ślubne. Wedding planner zapewni im profesjonalną organizację uroczystości i gwarancję, iż nie będzie spraw niezałatwionych lub załatwianych na ostatnią chwilę. Z pomocą wedding plannera młodzi mają pewność, że dzień ich ślubu będzie dopracowany w każdym szczególe. Ponadto młoda Para nie musi brać dodatkowych wolnych dni przed weselem, by dopiąć wszelkie sprawy. To wszystko, zrobi za nich konsultant ślubny, a Państwo Młodzi będą mogli urlop przeznaczyć na podróż poślubną. Zatrudnienie wedding plannera to szampańska zabawa do białego rana, bez zaglądania do kuchni, by sprawdzić czy wszystko idzie zgodnie z planem. Młoda Para może spokojnie całą noc spędzić na wspaniałej zabawie, bez martwienia się o sprawy organizacyjne. Jest to bardzo ważne i dlatego każda Młoda Para powinna pomyśleć o pomocy konsultanta ślubnego.

Jeśli zastanawiasz się nad zatrudnieniem wedding plannera, jest to na pewno decyzja, która pozwoli Ci przeżyć najpiękniejszy dzień w życiu spokojnie, bez większych stresów i spraw załatwianych „na szybko”. Z wedding plannerem masz pewność, że cała uroczystość będzie dopracowana w każdym szczególe i zgodnie z Twoimi oczekiwaniamiCzynicuda.pl – profesjonalny wedding planner pomoże każdej Parze Młodej przeżyć najpiękniejszy dzień ich życia, najlepiej jak to tylko możliwe.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.