Aktualności

Jak zaoszczędzić czas na zakupach?

Jak zaoszczędzić czas na zakupach?

Marzec 22, 2019 0 komentarzy

Wszyscy jesteśmy zabiegani, mamy mnóstwo spraw do załatwienia i czasami ciężko nam zapanować nad grafikiem. Dlatego warto ograniczyć czas, który przeznaczamy na robienie zakupów. Wygospodarowane w ten sposób chwile możemy przeznaczyć dla siebie lub rodziny. Jak zaoszczędzić czas na zakupach?

Tygodniowe menu i lista zakupów

Aby usprawnić codzienne zakupy, warto zaplanować posiłki na cały tydzień. Dobra organizacja daje szanse na sporą oszczędność czasu. Wiedząc, jakie produkty będą nam potrzebne, robimy listę zakupów. Najlepszym rozwiązaniem jest podział na sklepy, w których możemy nabyć dane produkty. Zaoszczędzimy w ten sposób czas na nieplanowany wyskok do sklepu po zapomnianą mąkę, czy inny artykuł spożywczy. Jeżeli robimy zakupy tygodniowe w dużym markecie, znając jego rozkład, układamy listę tak, by nie tracić czasu na bieganie po sklepie. Konieczne sprawunki zapisujemy zgodnie z kierunkiem przemieszczania się po sali.

Jak robić zakupy tygodniowe?

Jeżeli wybieramy się do sklepu, wcześniej coś zjedzmy, by w czasie zakupów nie rozpraszały nas przysmaki eksponowane na półkach. Lepiej nie zabierajmy też z sobą dzieci, gdyż nie tylko wydamy wówczas więcej, ale ich zachcianki będą wymagały dodatkowej wędrówki po sali. Kolejną kwestią, przez którą tracimy cenny czas, jest pora robienia zakupów. Nie zawsze mamy taką możliwość, ale jeśil tak, wybierajmy się do sklepu poza godzinami najwyższego natężenia ruchu i to nie tylko na drodze, ale również w sklepie. Nikt z nas nie lubi stać w korkach, czy poszukiwać miejsca parkingowego przed sklepem. Takie zakupy to prawdziwa wyprawa, związana z dojazdem do marketu, zazwyczaj zlokalizowanego na obrzeżu miasta. Dodatkowo tworzą się wtedy ogromne kolejki do kas.

Dużym ułatwieniem są specjalne, darmowe aplikacje zakupowe. Nie tylko znajdą dla nas najtańsze produkty, ale pozwolą zaoszczędzić czas. Sprawdzą dla nas, w którym sklepie dany produkt jest dostępny i w jakiej cenie. Nie mniej przydatna jest znajomość technik sprzedażowych, stosowanych przez markety. Rozmieszczenie produktów tak, by zachęcić do kupna rzeczy niebędących na naszej liście, przyjemna muzyka, wysoka temperatura – wszystko to sprawia, że miło spędzamy czas i przestajemy się śpieszyć.

Inne sposoby na oszczędność czasu

Zanim wybierzemy się do hipermarketu, warto przemyśleć, czy zakup produktów w pobliskim, małym sklepie nie będzie korzystniejszy – być może warto w drodze z pracy, czy siłowni wejść do niego i szybko kupić świeże warzywa, czy inne, potrzebne wiktuały. Nie musimy wówczas szukać miejsca parkingowego i stać długo przy kasie. Takie zakupy nie wymagają także czasu na dojazd. Wystarczy zaplanować je przy okazji rutynowego powrotu do domu.

Innym rozwiązaniem jest robienie zakupów on-line z dostawą do domu. To opcja dla wyjątkowo zabieganych osób.

Szczegółowe wyliczenia czasu, jaki poświęcamy na zakupy, w zależności od rodzaju sklepu, znajdziemy na stronie: https://grupaeurocash.pl/blog/ile-kosztuje-nas-czas-spedzony-na-zakupach-w-hipermarkecie-a-ile-w-sklepie-osiedlowym. Ich analiza uświadomi nam, jak wiele czasu tracimy.

Robienie zakupów bardzo często jest męczące i zabiera mnóstwo cennego czasu. Aby go nie stracić, należy robić zakupy świadomie, z korzyścią dla zdrowia i portfela.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

17 + four =