Aktualności

Jak zostać kobietą sukcesu?

Jak zostać kobietą sukcesu?

18 lutego, 2021 0 komentarzy

Sukces nie jedno ma imię! Dla jednej kobiety sukcesem będzie szczęśliwa rodzina, o którą codziennie dba, dla innej konsekwentne wspinanie się po szczeblach kariery. Bez względu na to, co jest Twoim marzeniem, osiągnięcie celu, stanie się Twoim osobistym, życiowym spełnieniem. Tylko, jak faktycznie ten sukces osiągnąć? Niezbędna jest wiara w siebie, racjonalny plan działania, odrobina poświęcenia i konsekwencja. Do tego, najważniejsza zasada: nie porównywać się do innych! Szukaj inspiracji i motywatorów, ale nie skupiaj zbytnio na sukcesach innych, bo może to, prowadzić do obniżania Twojego poczucia własnej wartości.

Kobieta sukcesu: dostrzegająca wyzwania, a nie przeszkody!

Odnoszenie sukcesów wymaga cierpliwości i pokory. Czasami dążenie do celu, będzie wymagało podejmowania wielu prób i wówczas kluczowe jest nie poddawanie się. Z pewnością kobieta dążąca do sukcesu musi sobie zdać sprawę, że wielki talent i zasoby finansowe, mogą tylko nieco przybliżać do celu, ale nie decydują o jego osiągnięciu. Zawsze kluczowe będzie zaangażowanie i włożona praca, a także dobra organizacja własna. Jak to mówią, ciastko z cukierni, smakuje doskonale, ale upieczone samemu, jeszcze bardziej!

Kobieta sukcesu: pracowita, ale niezapracowana! 

Wiesz już, że na sukces kobieta musi zapracować. Właściwie to nieustannie się uczyć i zdobywać doświadczenie. Zatem poświęcić mnóstwo czasu i energii. W tym wszystkim jednak, niezbędne jest znalezienie też czasu na odpoczynek i zadbanie o siebie. Jak się okazuje, pracoholizm jest destrukcyjny, a brak poświęcania sobie uwagi, odbija się na poczuciu atrakcyjności i obniża pewność siebie. Krótko ujmując to błędne koło, które na pewno nie zaprowadzi do sukcesu. Niezbędne jest nauczenie się planowania czasu i dzielenia obowiązkami, nie należy zatem obawiać się wymagania wsparcia od bliskich.

Kobieta sukcesu: pewna siebie, ale nie wyniosła! 

Skąd czerpać wiarę w swoje możliwości? Choćby z najmniejszych osiągnięć, takich jak wstanie o świcie, co często wiąże się z walką z wewnętrznym “nie chce mi się” Na budowanie naszej wartości wpływa też poczucie atrakcyjności, dlatego należy dobrze traktować siebie – być aktywnym i zdrowo jeść. Istotne jest też otoczenie i wsparcie. Pomocne jest wydobywanie z siebie pozytywnej energii i zarażanie uśmiechem. Nie warto dążyć do tego, by inni patrzyli na nas z podziwem i zazdrością. Bardziej budujące i satysfakcjonujące jest bycie dobrym przykładem i źródłem inspiracji dla innych. Chcesz być kobietą sukcesu? Znaj swoją wartość i traktuj innych, jak samą siebie! 

Czytaj więcej porad na Porady.org. Koniecznie zobacz także dział Magia oraz WordPress z cennymi poradami!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.