2018 Kobieca czwórka podwójna z tytułem osady roku

2018 Kobieca czwórka podwójna z tytułem osady roku

Październik 13, 2019 0 komentarzy

Polskie wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska, Katarzyna Zillmann, Maria Springwald i Marta Wieliczko zostały uznane najlepszą żeńską osadą roku na świecie. W 2018 roku zawodniczki zdobyły wspólnie złote medale mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata w czwórce podwójnej.

Nagrodę Polki otrzymały podczas uroczystej gali Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej w Berlinie. Plebiscyt miał dwie fazy. W pierwszej głosy oddawali internauci, natomiast w drugim etapie wioślarscy eksperci wybrali najlepszą osadę spośród trzech z największą ilością głosów. Polki walce o osadę 2018 roku pokonały Kanadyjki Caileigh Filmer i Hillary Janssens (dwójka podwójna) oraz Irlandkę Sanitę Puspure, startującą w konkurencji jedynek.

Polska czwórka, prowadzona przez trenera kadry Jakuba Urbana, zdominowała rywalizację na torach wioślarskich w 2018 roku. Osada w sierpniu w Glasgow sięgnęła po tytuł mistrzyń Europy. Nieco ponad miesiąc później Polki okazały się też najlepsze w wyścigu finałowym mistrzostw świata, które odbyły się w Płowdiw. 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

five + 19 =