Aktualności

Klej do rzęs a żywotność sztucznych włosków – czy to się łączy?

Klej do rzęs a żywotność sztucznych włosków – czy to się łączy?

25 maja, 2018 0 komentarzy

Mówi się, że dobra aplikacja sztucznych rzęs pozwoli na jak najdłuższe cieszenie się efektem doczepienia. Czy jednak tylko umiejętności stylistki wpływają na trwałość zabiegu? A może diabeł tkwi w innych szczegółach? Na pewno trzeba pamiętać, że to klej pełni bardzo ważną funkcję podczas zabiegu doczepiania rzęs i to od niego w dużej mierze będzie zależała długość „życia” naszych sztucznych rzęs.

Kleje do rzęs są różne. Jedne lepsze, drugie gorsze. Jedne tańsze, drugie droższe. Wszystkie jednak służą do tego samego i od wszystkich powinnyśmy wymagać kilku kwestii. Nie chciałybyśmy przecież wyjść z salonu kosmetycznego z alergią, podrażnieniami oczu, brzydkimi przebarwieniami czy odpadającymi rzęsami. Na co więc zwracać uwagę? Co jest ważne?

Jakie cechy powinien mieć dobry klej do rzęs?

Jeśli mówimy o wysokiej jakości kleju – musimy mieć na uwadze kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na jego charakterystykę.

Klej do rzęs Amazing Lashes Premium N°1

Po pierwsze – warto pamiętać, by wybierać kleje hipoalergiczne, które nie wywołają żadnej reakcji alergicznej czy obronnej ze strony naszego organizmu. Łzy lejące się strumieniami i czerwone oczy uniemożliwiają aplikację, a co dopiero dalsze noszenie rzęs przyklejonych na uczulający nas preparat.

Po drugieczas schnięcia kleju jest bardzo ważny. Zwłaszcza wtedy, gdy zabieg wykonuje stylistka jeszcze nie tak bardzo doświadczona, by mogła pracować na kleju o długim czasie zasychania. Dzięki minimalnemu okresowi schnięcia (który w przypadku najlepszych preparatów może wynosić nawet jakąś część sekundy) efekt, który chcemy uzyskać ma większe szanse na spełnienie. Dodatkowo warto pamiętać, że na szybkość schnięcia mają wpływ również warunki panujące w salonie, w którym przeprowadzany jest zabieg. Bierze się tu pod uwagę temperaturę powietrza oraz stopień wilgotności panującej w pomieszczeniu.

Po trzecie – wysoki stopień odporności na różnorodne czynniki zewnętrzne na pewno pozytywnie wpłynie na długość żywotności naszych sztucznych rzęs. Trzeba pamiętać, by wybierać kleje odporne na wysokie temperatury (zarówno latem, gdy mamy do czynienia z upałami, jak i zimą, gdy dużo czasu spędzamy w gorących pomieszczeniach), promieniowanie UV (które niekorzystnie wpływa na skórę), a także wilgoć (szczególnie wtedy, gdy tryb naszego życia naraża nas na częste obcowanie z nią).

Podsumowanie

W ofertach producentów i sklepów z akcesoriami do przedłużania i zagęszczania rzęs odnajdziemy sporo różnego rodzaju klejów. Warto pamiętać, że nie wszystkie z nich będą nadawały się do tego, by bezproblemowo na nich pracować. Dodatkowo sprawę utrudniają indywidualne predyspozycje Klientek, które mogą mocno ograniczyć horyzont naszych możliwości w kwestii wyboru odpowiedniego specyfiku. Każdy salon powinien na pewno mieć w swoich zapasach różne typy klejów, by każda aplikacja mogła skończyć się pozytywnie, a efekt utrzymywał się przez tygodnie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

seventeen + 17 =