Aktualności

Kobieta kontra oldtimer – ubezpieczać czy nie?

Kobieta kontra oldtimer – ubezpieczać czy nie?

Kwiecień 15, 2017 0 komentarzy

 

Przedstawicielki płci pięknej często mają niecodzienne zachcianki. Znudzone jazdą łatwo dostępnymi innowacyjnymi i technologicznie zaawansowanymi pojazdami szukają odskoczni od codzienności. I tak natrafiają na samochody klasyczne, mniej popularne niż nowoczesne i znacznie trudniej dostępne. Posiadanie pojazdu opatrzonego w żółte tablice rejestracyjne to prawdziwy powód do dumy. Ale z racji bycia właścicielem oldtimera płyną nie tylko przywileje ale też obowiązki. Sprawdź, kiedy możesz zrezygnować z ubezpieczenia i czy warto to robić.

Co może a czego nie może właściciel klasyka?

 Chyba największą zaletą posiadania tego typu samochodu jest brak konieczności pojawiania się na co rocznych przeglądach technicznych. Samochód ten wcale nie musi być uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego też nie trzeba odwiedzać stacji kontroli pojazdów. Dodatkowym przywilejem jest możliwość czasowego zawieszenia ubezpieczenia OC na okres minimum 1 miesiąca. Pojawia się jednak niezwykle ważne pytanie – czy opłaca się to robić?

Jeśli chodzi o koszta to rzeczywiście, odrobinę zaoszczędzimy. Pytanie tylko czy ta oszczędność nam się opłaci. W każdej chwili może wydarzyć się niecodzienna sytuacja, w której nasz oldtimer ulegnie uszkodzeniu, a usunięcie powstałych zniszczeń będzie kosztować krocie. Będąc w posiadaniu możliwie najkorzystniejszego ubezpieczenia (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/) przynajmniej masz gwarancję, że nie zostaniesz z tym wszystkim sam.

Pojawia się jeszcze kwestia jakiejkolwiek ingerencji w samochód. Musisz mieć świadomość, że wcale nie jest tak prosto w samochodu zabytkowym cokolwiek zmienić. Każdą operację musisz konsultować z konserwatorem zabytków, który może udzielić na nią przyzwolenie, lecz wcale nie musi.

Pretekst do spotkań z ludźmi

 Nie da się ukryć, że posiadanie samochodu klasycznego to doskonały pretekst do pojawiania się na zlotach miłośników starych samochodów. Można poznać ludzi podzielających naszą pasję i spędzić z nimi miło czas. Wydawać by się mogło, że jest to dosyć niecodzienne zamiłowanie jeśli chodzi o kobiety, wbrew pozorom jednak amatorek jazdy samochodami zabytkowymi jest znacznie więcej. Szacuje się, że w Polsce znajduje się kilkadziesiąt tysięcy takich pojazdów, a pokaźna część z nich znajduje się w posiadaniu kobiet. Właścicielki takich aut czerpią radość z możliwości odrestaurowywania i reperowania swoich skarbów, a nawet z szukania do nich części zamiennych. Kobiety mają różne pasje, a ta z całą pewnością jest wyjątkowa.

 

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

7 + 16 =