Aktualności

Kubeczek menstruacyjny a tampony i podpaski

Kubeczek menstruacyjny a tampony i podpaski

22 listopada, 2019 0 komentarzy

Kobiety mają obecnie znacznie większy wybór środków higieny w porównaniu nawet do swoich mam. Mogą stosować nie tylko jednorazowe podpaski lub tampony, a także innowacyjne kubeczki menstruacyjne wielokrotnego użytku. Szczególnie te ostatnie zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością.

  1. Tampony czy podpaski?
  2. A może kubeczek menstruacyjny?

Tampony czy podpaski?

Podpaski niewątpliwie są tanie i powszechnie dostępne. Według ginekologów są szczególnie bezpiecznym rozwiązaniem na noc. Jednak nie wszystkim kobietom one odpowiadają. Przeszkadza przede wszystkim brudzenie miejsc intymnych, a niejednokrotnie również bielizny. U kobiet prowadzących siedzący tryb pracy wywołują one ogromny dyskomfort. Przy każdej wymianie podpaski każda kobieta chętnie skorzystałaby z możliwości podmycia, ale w większości przypadków nie ma takiej możliwości. Ponadto w podpaskach nie można wykonywać niektórych aktywności, na przykład pływać.

Tampony są z pewnością bardziej higieniczne, szczególnie że nowoczesne produkty wyposażone są w specjalne aplikatory.  Nie jest to jednak odpowiednie rozwiązanie dla kobiet mających skłonności do infekcji pochwy. Tampony mogą przyczyniać się do otarcia naskórka, a w efekcie zwiększać ryzyko zakażeń bakteryjnych. Niektóre sa chlorowane, co nie sprzyja kobietom zmagającym się z alergią. Bardzo rzadko, ale jednak używanie tamponów może prowadzić do wstrząsu toksycznego, który jest wyjątkowo niebezpieczny.

A może kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny stanowi coraz większą konkurencję dla dotychczas znanych środków higieny. Kubeczek jest zupełnie inny. Można go indywidualnie dopasować. Perfect Cup ma na przykład rózne rozmiary i poziomy twardości. Nazywany jest także miseczką menstruacyjną. Jeden kubeczek można nosić ze sobą cały czas, zapakowany w specjalne etui. Można założyć go jeszcze przed pojawieniem się planowanej menstruacji. Kubeczek „zasysa się” na ściankach pochwy, dzięki czemu nie przecieka, nie przesuwa się. Można z nim czuć się w pełni komfortowo. Wystarczy go opróżnić raz na 12 godzin, co w porównaniu z pojemnością podpasek i tamponów jest absolutną deklasacją.  Kubeczki menstruacyjne są bezzapachowe. Perfect Cup nie wywołuje podrażnień i zapaleń, nie sprzyjają również rozwojowi jakichkolwiek infekcji. Ich ogromnym plusem, w długofalowej perspektywie, jest oszczędność finansowe. Jednorazowe wydanie nieco większej kwoty pozwala nam na uniknąć comiesięczny, w perspektywie rocznej na przykład, niemałych wydatków. Nie bez znaczenia dla wielu kobiet będzie także ekologiczny aspekt używania kubeczka menstruacyjnego zamiast podpasek lub tamponów.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.