Aktualności

Lolita Lempicka – historia marki

Lolita Lempicka – historia marki

22 grudnia, 2020 0 komentarzy

Lolita Lempicka to marka, którą zna niemal każdy miłośnik zapachów. Perfumy damskie i męskie sygnowane nazwiskiem tej francuskiej projektantki biją rekordy popularności. Ich największą zaletą jest zmysłowe połączenie aromatów, odwaga kompozycji oraz nieoczywiste esencje. Mimo dużej popularności flakonów z perfumami od Lolity Lempicka, historia tej marki jest słabo znana. Pora ją przybliżyć!

Kto stoi za marką Lolita Lempicka?

Lolita Lempicka, czyli tak naprawdę Josiane Maryse Pividal to francuska urodzona i wychowana w Bordeaux. Urodziła się w latach 50 XX wieku. Światem mody, w którym prężnie działała na początku swojej kariery, zachłysnęła się dzięki matce – krawcowej. Jak sama opowiada od dzieciństwa stylizowała lalki Barbi i lubiła bawić się konwencjami. Zainteresowanie branżą fashion nie skończyło się wraz z dzieciństwem. Z modą postanowiła związać swoją karierę zawodową. Już w 1983 roku wypuściła pierwszą autorską kolekcję. Inspirowana była baśniami i księżniczkami. Dominowały w niej koronki i jedwabne suknie z długimi rękawami, a także odniesienia do epoki baroku.

Wyzwanie artystyczne Josiane Maryse Pividal

Sukces osiągnięty w modzie nie zatrzymała Josiane Maryse Pividal. Postanowiła ona sprawdzić się na innych polach i w 1997 roku wprowadziła na rynek pierwsze perfumy. Legendarny już zapach nosi nazwę Lolita Lempicka. Należy on do rodziny gourmand. Ich zapach miał przypominać kobietom o najważniejszych chwilach w życiu: wielkich miłościach, szczęściu, przyjemności. Zamysłem było to, aby perfumy Lolita Lempicka przenosiły w romantyczny, baśniowy świat. Projektantka zamknęła pachnidło w buteleczce w kształcie jabłka, ozdobionego złotymi elementami.

Perfumy te znane i lubiane są po dziś dzień. Nie jest to jednak jedyny zapach opracowany przez francuską projektantkę. Obok typowo kobiecych perfum https://www.perfumeria.pl/collections/lolita-lempicka, w portfolio marki Lolita Lempicka  znajdują się też męskie pachnidła. W 2000 roku pojawiały się pierwsze z nich – o nazwie Lolita Lempicka Au Masculin Zapach jest odzwierciedleniem kobiecej wersji tego zapachu i jest intensywną orientalną mieszanką. Zachwyca słodkością lukrecji, świeżością anyżu, upojnym fiołkiem i zawsze modną wanilią. Perfumy te zostały okrzyknięte ucieleśnieniem nowego męstwa.

Wegańskie perfumy

Kolejny przełom w działaniu marki Lolita Lempicka to pojawienie się na rynku linii Lolita Green. Produkty z tej linii powstają zgodnie z zasadami wegańskimi. Mają one oddawać szacunek dla zwierząt oraz dla planety Ziemi. W składzie wegańskich perfum od Lolita Lempicka nie ma składników odzwierzęcych. Co więcej, produkty z tej linii zapachowej nie są sprzedawane w Chinach, ponieważ prawo tego kraju wymaga testowania kosmetyków na zwierzętach. Takie podejście do tworzenia zapachów sprawiło, że Lolita Lempicka zyskała światową sławę i podziw.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.