Aktualności

Makijaż – jak to łatwo powiedzieć.

Makijaż – jak to łatwo powiedzieć.

26 stycznia, 2021 0 komentarzy

Makijaż może nam sprawiać wiele problemów, przynajmniej na początku. Kluczową sprawą będzie dobranie odpowiednich kosmetyków oraz narzędzi do ich aplikowania na skórę twarzy. Warto także zainwestować w odpowiednią toaletkę z dobrym oświetleniem oraz porządnym lustrem. Malowanie twarzy wykonywane w komfortowych warunkach jest o niebo łatwiejsze. Jeśli do końca nie wiemy, jak powinnyśmy się malować, dobrze jest sięgnąć po różnego rodzaju tutoriale, czy też zajrzeć na vlogi, które pojawiają się w sieci. Tam znajdziemy gotowe patenty oraz sposoby na to, by stać się jeszcze piękniejszymi. Oczywiście tylko i wyłącznie wtedy, kiedy to nam na tym zależy, bo makijaż makijażem, ale najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie.

1. Pędzle do makijażu – jak wybrać?2. Pędzle do makijażu – rodzaje pędzli3. Pędzle do makijażu – jak dbać?

Pędzle do makijażu – jak wybrać?

Jeśli chodzi o pędzle do makijażu, to wybranie odpowiedniego może nam zająć trochę czasu. Na rynku jest sporo różnego rodzaju pędzli, o czym łatwo możemy się przekonać, wchodząc do drogerii w centrum handlowym albo odwiedzając którąś z witryn internetowych z artykułami kosmetycznymi. Jedne z ciekawszych propozycji pędzli możemy nabyć pod adresem: https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Akcesoria_Pedzle-312.html. Ten w pełni profesjonalny sklep sprzedaje pędzle, które powinny się znaleźć w rękach każdej pani. Obecnie możemy wybierać pomiędzy pędzlami wykonanymi z włosia naturalnego (wiewiórki, borsuka, kucyka, czy sobola) albo z materiałów syntetycznych. Te pierwsze są bardziej miękkie, pędzle syntetyczne z nylonu i poliestru są nieco twardsze, ale mniej podatne na potencjalne odkształcenia. Pędzelek do brwi będzie nieco twardszy, niż pędzelek którym aplikujemy sobie puder. Warto o tym pamiętać. Ostatecznie powinnyśmy wybrać takie produkty, z których będziemy zadowolone, a makijaż wykonany przy ich użyciu będzie perfekcyjny.

Pędzle do makijażu – rodzaje pędzli

Właściwie większość kosmetyków, które aplikujemy sobie codziennie na twarzy, ma specjalne rodzaje pędzli. Są więc pędzelki do: pudru sypkiego, podkładu, różu, cieni do powiek, blendowania, szminki oraz brwi. Pędzel do pudru jest dość gruby. Jego włosie powinno się układać w półokrągły kształt. Pędzel, który jest przeznaczony do nakładania cieni do powiek, ma długi trzonek, dzięki czemu w trakcie malowania dłoń nie zasłania nam oka. Jego włosie powinno być bardzo równo przycięte i nie powinno odstawiać. Umożliwia on także aplikowanie cienia do powiek lekko zwilżonym włosiem, dzięki czemu będzie on wyglądał jak namalowany kredką do oczu. Z kolei pędzel do brwi jest płaski, sztywny oraz skośnie przycięty. Znajduje się on w profesjonalnych zestawach do malowania, ale można go także nabyć oddzielnie. Pozwala on na nakładanie cieni do brwi. Pędzel do różu będzie nieco krótszy niż pędzel do pudru, itp. Warto zapoznać się z nimi wszystkimi na tyle dokładnie, by stosować je tak, jak należy.

Pędzle do makijażu – jak dbać?

Pamiętajmy o tym, że pędzle do makijażu co i rusz stykają się z delikatną skórą twarzy, powiek, czy ust. Należy więc o nie szczególnie dbać. Trzeba je regularnie myć, używając wody, np. z szarym mydłem lub delikatnym szamponem dla dzieci. Po umyciu należy je odstawić do przesuszenia w przewiewnym miejscu. Łatwiej jest czyścić pędzle z naturalnego włosia, niż te wykonane z włókien syntetycznych. Odpowiednio traktowane na pewno będą nam dobrze służyć. Co jakiś czas należy je wymienić na nowe produkty. Najważniejsze zaś jest to, by makijaż sprawiał nam frajdę i dawał dużo przyjemności.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.