Aktualności

Meble dla biura z jakiego materiału?

Meble dla biura z jakiego materiału?

Sierpień 31, 2017 0 komentarzy

Meble dla biura powinny być jak najlepszej jakości. Takie stwierdzenie usłyszymy wszędzie. Jednak co ono dokładnie oznacza? Zobaczmy z czego są wykonane meble biurowe, które kupimy u polskich producentów.

Biurka wykonane z dobrych materiałów wpływają znacząco na ergonomię pracy. Łatwiej jest do nich dopasować fotele, solidny blat umożliwia sprawniejszą realizację powierzonych zadań. Nawet kształt i kolor mają znaczenie psychologiczne, czego nie wolno bagatelizować. Trudno się kłócić ze stwierdzeniem, że przy lepszym pod względem jakości biurku będzie nam się przyjemniej pracował niż przy tym wykonanym z gorszego materiału.

Wysokiej jakości meble dla biura wykonuje się z różnych materiałów. Niezależnie od ich rodzaju, wszystkie powinny odznaczać się klasą higieniczności E1. Mówi ona o tym, że dany wyrób jest przyjaznym dla środowiska i ludzi. Atest ten, nadawany przez uprawnione do tego instytucje naukowe, dotyczy najważniejszego materiału stosowanego w produkcji mebli biurowych. Chodzi tutaj o melaminowane płyty wiórowe znajdujące się w tego typu meblach.

Dlaczego warto postawić na meble dla biura wykonane z płyt melaminowanych?

Dla porządku, płyty wiórowe dzielą się na płyty fornirowe i melaminowane. Cechuje je trójwarstwowa budowa. Po wysuszeniu w procesie prasowania jest ona wiązana klejem. Pierwszy rodzaj tych płyt powstaje w wyniku zastosowania naturalnych oklein, jakie dają meblom estetyczny wygląd. Jeśli chodzi o płyty melaminowane podstawą w procesie ich produkcji jest płyta trójwarstwowa pilśniowa lub MDF.

Obydwie są pokryte papierami impregnowanymi termoutwardzalnymi żywicami, co umożliwia stosowanie ich na różnych nawierzchniach. Zaimpregnowany papier jest docinany do formatu płyt. Papier dekoracyjny na linii melaminowania w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury po obu stronach płyty jest z nią łączony. Tak zrobiony materiał przechodzi później kontrolę jakości i pakowania.

Płyta melaminowana zapewnia możliwość użycia sporej gamy kolorów a także gwarantuje „wysokie właściwości fizykomechaniczne”. Przekładając to na mniej techniczny język, po prostu jest ona odporna na działanie wysokich temperatur, zarysowania czy ścierania.

W poszukiwaniu jakości… i zdrowia

Zastosowanie materiałów z atestem sprawia, że meble dla biura powstające w ten sposób nie tylko nadają się do powierzchni biurowych, ale mogą służyć w budynkach takich, jak szpitale czy szkoły. To wszystko z powodu śladowych ilości formaldehydów, przez co w żaden sposób meble te nie zagrażają zdrowiu.

Biurka odznaczające się wysoką klasą higieniczności dostępne są u polskiego producenta Wuteh, którego specjalnością są meble dla biura: https://wuteh.com.pl/. Tam znajdziemy wspomniane w artykule płyty melaminowane dwustronnie. Taki sposób produkcji daje nam pewność, że tego typu meble służyć nam będą przez długie lata bez konieczności ich gruntownej konserwacji.

Jeśli wybierać meble biurowe, to tylko te najwyższej jakości, co nie tylko przełoży się na elegancję naszych biurowych wnętrz. Pracownicy dzięki ergonomicznym rozwiązaniom będą zapewne jeszcze bardziej zadowoleni z warunków pracy, wykonując swoje zadania jeszcze efektywniej.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

4 × 2 =