Aktualności

Na czym dzisiaj polega pozycjonowanie stron?

Na czym dzisiaj polega pozycjonowanie stron?

1 czerwca, 2021 0 komentarzy

Wiele osób żyje jeszcze w przekonaniu, że wystarczy komuś (patrz szeroko rozumianemu “informatykowi”), aby strona się dobrze pozycjonowała i była widoczna w wynikach wyszukiwania. Z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego. Dzisiaj bowiem pozycjonowanie zaczyna się od profesjonalnego audytu, wdrożenia optymalizacji, tworzenia ciekawego contentu i wykorzystywania możliwości linkbuildingu. 

Po co mi pozycjonowanie?

Audyt i konkretne działania 

Po co mi pozycjonowanie?

Specjaliści z www.dolp.pl przekonują, że dla biznesu ecommerce pozycjonowanie nieustanne, z pełną kontrolą ruchu, wdrażaniem kolejnych działań dla poprawy wyników, śledzeniem zachowań użytkowników to codzienność. Warto sobie to uświadomić, ponieważ dzisiaj niepromowany biznes online to biznes niewidoczny albo taki o bardzo ograniczonym zasięgu. Sprzedaż ecommerce daje naprawdę ogromne możliwości, natomiast żeby je wykorzystać, najpierw trzeba wykonać pracę u podstaw. Generowanie ruchu organicznego, daje podstawy do wdrażania szerzej zakrojonych działań reklamowych. To pozycjonowanie strony daje szasnę na generowanie wartościowych leadów. Na co więc warto zwrócić uwagę, aby poprawić widoczność swojego biznesu? 

Audyt i konkretne działania 

Specjaliści zajmujący się stronami www i ich pozycjonowaniem podkreślają, że wdrażanie jakichkolwiek zmian powinien poprzedzić profesjonalny audyt. Chodzi przede wszystkim o wskazanie błędów, problemów, które można często w stosunkowo prosty sposób wyeliminować. Audyt osnute i offside pozwala dostrzec nieprawidłowości, które sprawiają, że twoja strona jest gorzej widoczna dla robotów, co przekłada się wprost na jej widoczność w wyszukiwarce Google. To jednak tylko podstawa działań. Po wyelimonowaniu tego typu błędów przyjść powinien czas na wdrożenie poprawi optymalizacyjnych, jak również pracę contentową. Nie ma co ukrywać, że od strony SEO dzisiaj content to podstawowe źródło pozyskiwania użytkowników. Musi on być ciekawy, interesujący, merytoryczny, ale i przygotowany z zachowaniem zasady wynikających z aktualnych algorytmów Google (śledzenie aktualizacji i zmian jest tutaj naprawdę bardzo istotne). W końcu warto zadbać o odpowiednie promowanie tego contentu, czyli wdrożenie działań z zakresu linkbuilding, a więc tworzenie contentu odsyłającego do twojej strony i konkretnych materiałów. W ten sposób można będzie generować ruch organiczny na stronę, wspomagać inne prowadzone już działania. Wszystkie tego typu działania w połączeniu z ewentualnymi reklamami płatnymi w Google czy social mediach powinny być ujęte w całościowy plan. Współpraca ze specjalistami od pozycjonowania może pomóc ci wypracować strategię, która w krótkim czasie przełoży się na bardzo konkretne wyniki. 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.