Aktualności

Nawilżanie skóry zimą

Nawilżanie skóry zimą

Grudzień 20, 2019 0 komentarzy

Zima jest prawdziwym testem wytrzymałości dla naszej skóry. Wbrew pozorom może ona być trudniejsza do przetrwania niż upalne lato i bardziej niż ono sprzyjać odwodnieniu! Odwodniona skóra staje się szara, pozbawiona blasku, a przede wszystkim zwiotczała. To prosta droga do powstawania pierwszych zmarszczek, które już trudno zlikwidować. Dlatego lepiej zapobiegać zmarszczkom, niż potem je leczyć – nawilżanie skóry zimą to podstawa, by ją potraktować tak, jak na to zasługuje! Dobry krem nawilżający powinien stać na półce łazienkowej każdego z nas, bez względu na wiek czy typ cery.

Odwodnienie skóry zimą – dobry krem nawilżający w tym pomoże

Zimą niewiele pijemy – organizm nie odczuwa aż tak bardzo pragnienia, ponieważ temperatury są niskie. W efekcie bardzo łatwo jest zapomnieć o złotej zasadzie picia 2 litrów wody dziennie i tym samym nie nawadniać skóry tak, jak ona tego potrzebuje. A zatem nawilżanie od środka to podstawa! Przyda się również dobry krem nawilżający, aby wzbogacić skórę o odpowiednią ilość wody od zewnątrz. Gdy temperatura spada, powietrze staje się o wiele bardziej suche niż na przykład jesienią lub wiosną. Dodatkowo ogrzewamy też intensywnie nasze mieszkania. Gdy wewnątrz domu jest dogrzane powietrze, skóra paruje i odwadnia się. Kiedy dodatkowo wychodzimy na dwór, na skutek różnicy temperatur paruje jeszcze bardziej i oddaje całą swoją wilgoć do bardziej wysuszonego środowiska, czyli na zewnątrz. Dlatego to właśnie zimą skóra jest bardziej narażona na odwodnienie.

Jak pielęgnować skórę w zimie?

W związku z tym, że cera wymaga bardziej intensywnej pielęgnacji w tym trudnym dla niej zimowym czasie, musisz odpowiednio się do niej przygotować. Niezbędny będzie dobry krem nawilżający na dzień, ze specjalną formułą ochronną: substancje nawilżające oraz zatrzymujące wilgoć w skórze pomogą jej w utrzymaniu jędrności i utrzymają nawilżenie na właściwym poziomie. Filtry UV ochronią przed zimowym słońcem, a substancje natłuszczające utworzą lipidowy płaszcz ochronny, który zapobiegnie odparowywaniu wody ze skóry. Taki krem powinien mieć lekką konsystencję, aby łatwo się wchłaniał i nadawał się do stosowania pod makijaż. Wieczorem, po oczyszczeniu twarzy z makijażu przyda się krem na noc – nie tylko nawilżający, ale też głęboko odżywiający i regenerujący skórę. On naprawi ewentualne szkody, które wyrządził wiatr, mróz i częste zmiany temperatury. Pielęgnując w ten sposób swoją skórę każdego dnia zauważysz, że zima szybko minie, a ty nie będziesz musiała jej zbyt intensywnie regenerować wiosną!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

5 × five =