Aktualności

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY- Warto być

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY- Warto być

Wrzesień 19, 2016 1 komentarz

To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała:  ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.  Sztuka Simona Williamsa święciła tryumfy na deskach wielu teatrów całego świata a teraz ma okazję zobaczyć polska publiczność. Komedia o perypetiach nieśmiałego Leonarda – samotnego ojca dorastającej córki, który pod kobiecym pseudonimem Marta Banbury, pisuje romantyczne powieści dla kobiet. Spokój tej z pozoru nudnej rodziny burzy telefon z wydawnictwa: powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… sic! cokolwiek by  o Marcie Banbury nie mówić to Marta kobietą nie jest… szansa otrzymania 50 000 może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma, Leonard musi przebrać się za kobietę…!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną   i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”, albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.
TWÓRCY:  Autor: Simon Williams Reżyseria: Piotr Dąbrowski  Współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn Scenografia: Justyna Joniec  Przekład: Elżbieta Woźniak
OBSADA:  Harriet: Magdalena Waligórska / Marta Chodorowska  Dee Dee: Michalina Sosna / Marta Chodorowska Leonard: Wojciech Błach / Jacek Rozenek  Gas: Zdzisław Wardejn / Wojciech Duriasz

plakatpremieraNIKT

1 komentarz

Przejdz do rozmowy
  1. Mari
    #1 Mari 9 lipca, 2017, 10:58

    Świetny film

    Reply this comment

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

eight + 20 =