Aktualności

Od czego rozpocząć naukę angielskiego?

Od czego rozpocząć naukę angielskiego?

25 stycznia, 2020 0 komentarzy

Osoby, które chcą rozpocząć naukę angielskiego zazwyczaj kiedyś już miały do czynienia z tym językiem i chcą do niego wrócić lub dopiero zaczynają swoją przygodę z nim od podstaw. Z pewnością zadają sobie zatem pytanie: od czego zacząć? Postawić na kurs samodzielny, a może w szkole językowej? Tak naprawdę mamy dużo możliwości, z których możemy skorzystać, wystarczy jedynie zastanowić się, jak ma wyglądać nasza nauka języka angielskiego. Wszelkie wskazówki dotyczące nauki tego języka dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Wyznacz sobie cel nauki

Wbrew pozorom wyznaczenie sobie celu nauki jest bardzo łatwe, szczególnie jeśli mamy konkretne motywacje, dzięki którym możemy rozpocząć naukę angielskiego. Zazwyczaj osoby rozpoczynają przygodę z językiem z powodów zawodowych – chcą dostać lepszą pracę lub zyskać awans na inne stanowiska. Obecnie w większości firmach wymaga się znajomości angielskiego, który jest podstawą do osiągnięcia danych celów czy współpracowania z międzynarodowym rynkiem. Język ten staje się swego rodzaju „przepustką” również do podjęcia zagranicznych studiów. Język angielski daje  możliwość swobodnego komunikowania się z innymi, zwłaszcza podczas podróżowania.

Wyznaczenie sobie językowego celu ułatwia nam uczenie się danego języka – mamy motywację do poznawania kolejnych zagadnień, a także uczymy się systematycznie, co przekłada się na konkretne efekty. Warto zatem jasno i wyraźnie określić swój cel. Wyobraź sobie również, w jakich sytuacjach będziesz go używać.

Jak zacząć uczyć się angielskiego? Praktyczne wskazówki

  • Określ, na jakim językowym poziomie jesteś – zaczynasz od podstaw, znasz już nieco zagadnień, a może kiedyś uczyłeś się angielskiego i chcesz wrócić do nauki?
  • Spisz wszystko, co chciałbyś poprawić w swojej nauce – mówienie, pisanie, gramatykę, słownictwo, a może czytanie?
  • Wyszukaj odpowiednich materiałów – zwłaszcza jeśli rozpoczynasz naukę języka w domu. Zbierz odpowiednie materiały, które będą dla Ciebie przydatne.
  • Przygotuj plan nauki na każdy dzień – ile minut poświęcisz na naukę danego zagadnienia, podziel materiał na konkretne partie tematyczne i ucz się, np. jednego dnia gramatyki, potem słownictwa, czy mówienia.
  • Ucz się systematycznie – nauka wymaga przede wszystkim tego, aby zachować regularność. Dodatkowo powtarzaj materiał z poprzednich dni.

Gdzie nauczyć się angielskiego? W domu czy w szkole językowej?

Wiele osób decyduje się na naukę angielskiego w domu. Przez pierwsze kilka dni mają motywację do systematycznego uczenia, ale z każdym kolejnym motywacja spada. Często dopada również lenistwo i niechęć do nauki – wolimy w tym czasie zrobić coś innego czy po prostu odpocząć. Dlatego do nauki w domu potrzeba samozaparcia, aby móc codziennie uczyć się określoną ilość minut.

Z kolei nauka w szkole językowej pozwala nam uczyć się zarówno indywidualnie, jak i grupowo, co sprawia, że mamy dużo motywacji. Co więcej, na zajęciach obecny jest lektor, który czuwa nad postępami nauki. Uczysz się w oparciu o nowoczesne materiały oraz sprzęt, dzięki czemu na zajęciach porusza się interesujące tematy, a następnie wykorzystuje język w praktyce. Przede wszystkim lektor poprawia Twoje błędy oraz wskazuje, jak masz się prawidłowo uczyć, czego nie ma podczas samodzielnej nauki w domu. Szukasz dla siebie odpowiedniego kursu lub szkoły, dzięki którym nauczysz się języka? Szkoła angielskiego dla dorosłych z ProfiLingua to duże możliwości, aby odpowiednio nauczyć się języka w wielu praktycznych sytuacjach.

źródło zdjęcia: freepik.com

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

five × 5 =