Aktualności

Oświetl swoje miejsce pracy

Oświetl swoje miejsce pracy

8 października, 2019 0 komentarzy

Wielogodzinna praca przy biurku potrafi być męcząca. Jeśli oświetlenie jest zbyt słabe lub niedostosowane do oczekiwań, prawdopodobnie spotęguje uczucie zmęczenia. Lampy biurowe to świetne rozwiązanie, które w połączeniu z odpowiednimi żarówkami, zapewnią doskonałą atmosferę sprzyjającą wydajności i efektywności.

Niezależnie, czy zajmujesz stanowisko biurowe w małej, średniej czy dużej firmie lub jesteś freelancerem i pracujesz w domu – musisz mieć odpowiednie warunki pracy. Jak wybrać oświetlenie, by spełniało ono Twoje oczekiwania? Sprawdź w dalszej części przygotowanego przez nas materiału.

Praca w domu – dostosuj miejsce do realizacji zadań

Niemal wszyscy freelancerzy i specjaliści pracujący w domu wiedzą, jak ciężko zmobilizować się do pracy w skupieniu. Stworzenie odpowiedniego stanowiska lub zorganizowania pomieszczenia biurowego jest niemal podstawą, by przestać rozpraszać się telewizorem w salonie, domowymi obowiązkami itp. Oprócz biurka, komputera, urządzeń biurowych i materiałów, zadbaj również o oświetlenie.

Tego typu asortyment jest ważny nie tylko w kontekście urządzania miejsca pracy w domu, ale także biura w firmie.  Lampy biurowe – sprzyjają odpowiedniej atmosferze pracy wśród pracowników, ale mogą także sprzyjać naszym klientom oraz kontrahentom, nadając pomieszczeniu odpowiedni styl. Lampy biurowe powinny być dopasowane pod względem wystroju wnętrz. Szczególnie istotna jest właściwa żarówka. Powinna charakteryzować się ona wydajnością, energooszczędnością i chłodną lub neutralną barwą, która będzie pobudzać osoby zajmujące dane miejsce pracy.

Barwy żarówek możemy podzielić na 3 kategorie (jednostką miary wyrażana jest w kelwinach):

  • zimne (powyżej 4000 K),
  • neutralne (od 3000, do 4000 K),
  • ciepłe (poniżej 3000 K).

Pierwsza grupa perfekcyjnie sprawdzi się w nowoczesnych biurach i pokojach. Druga natomiast pasować będzie do biur o klasycznym wykończeniu wnętrza. Trzecia jest doskonałym wyborem do sypialni i dodatkowych lamp w salonie. Lepiej więc unikać ciepłego oświetlenia przy stanowisku pracy.

Gdzie zakupić dobrej jakości artykuły?

Lampy biurowe są dzisiaj chętnie kupowane przez wiele osób, które chcą profesjonalnie urządzić swoje miejsce pracy. Placówki z tego typu artykułami są dostępne niemalże we wszystkich większych i mniejszych miastach. Ponadto coraz częściej klienci starają się zadbać o zakup właściwego oświetlenia do pracy, odwiedzając stosowne strony internetowe. Sklepy on-line, takie jak www.bricomarche.pl dają bowiem większe możliwości konsumentom. Mogą oni porównywać poszczególne akcesoria pod względem takich parametrów jak cena, jakość, materiał czy rozmiar.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.