Aktualności

Pielęgnacja twarzy w 3 krokach

Pielęgnacja twarzy w 3 krokach

10 marca, 2021 0 komentarzy

Aby cieszyć się zdrową cerą, nie można zapominać o jej właściwej pielęgnacji. Oczyszczanie, złuszczanie, tonizacja i nałożenie odpowiedniego kremu to czynności, o których trzeba pamiętać, a skóra będzie sprawiać mniej problemów.

  1. Codzienne oczyszczanie twarzy
  2. Peeling i maski, czyli dodatkowa pielęgnacja
  3. Krem na dzień i na noc

Każda skóra ma swoje wymagania, jednak są czynności, bez których trudno byłoby zadbać o właściwy stan cery. Co do nich należy?

Codzienne oczyszczanie twarzy

Wieczorną pielęgnację twarzy zawsze należy zacząć od dokładnego demakijażu. Kosmetyki do demakijażu skutecznie usuwają nie tylko resztki kosmetyków, ale też sebum i zanieczyszczenia, które nagromadziły się przez cały dzień. Można użyć do tego celu płynu micelarnego, mleczka lub innego płynu, który służy do usuwania makijażu. Kolejnym krokiem jest umycie twarzy wodą z żelem czy też pianką do mycia twarzy. Aby jak najlepiej zadbać o stan cery, należy myć twarz dwa razy dziennie, co pozwoli zminimalizować ryzyko powstania zaskórników i podrażnień skóry. Woda oraz kosmetyki do mycia twarzy mogą zaburzać naturalne pH skóry, dlatego ważne jest, aby po oczyszczeniu przetrzeć twarz tonikiem, który przywróci skórze lekko kwaśny odczyn. Produkty do tonizacji pomogą też odświeżyć i nawilżyć cerę.

Peelingi i maski, czyli dodatkowa pielęgnacja

Ważny etapem pielęgnacji jest też złuszczanie, które warto przeprowadzić średnio raz w tygodniu. W zależności od stanu skóry – można użyć peelingu gruboziarnistego, drobnoziarnistego lub enzymatycznego. Peeling usunie martwy naskórek i poprawi stan cery. Po zabiegu złuszczania dobrze nałożyć maskę do twarzy, która pomoże dodatkowo zadbać o cerę. Jednak maski warto stosować nie tylko po peelingu. Nakładane kilka razy w tygodniu znacznie wpłyną na poprawę stanu cery. Do wyboru są maseczki o różnych właściwościach. Niektóre trzeba zmyć, a inne można nakładać zamiast kremu. Kosmetyki do każdego rodzaju cery znajdziesz na stronie Avanti24.

Krem na dzień i na noc

Wybierając krem do twarzy, warto zdecydować się na 2 kosmetyki – na dzień i na noc. W ciągu doby potrzeby skóry się zmieniają, więc i krem na noc powinien różnić się od tego na dzień. Krem na dzień powinien chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi i zapewniać jej odpowiednie nawilżenie. Ważne, aby posiadał ochronę przeciwsłoneczną co najmniej SPF 15. Krem na dzień powinien też być lekki i szybko się wchłaniać oraz nadawać się do nałożenia pod makijaż. Z kolei krem na noc musi zapewnić skórze regenerację i odżywienie. W nocy składniki zawarte w kremach mają najlepsze działanie, dlatego ważne, aby wybrać krem, który jak najlepiej odżywi, zregeneruje i nawilży skórę.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.