Aktualności

Planujesz inwestowanie oszczędności? Wybieraj najlepsze lokaty krótkoterminowe

Planujesz inwestowanie oszczędności? Wybieraj najlepsze lokaty krótkoterminowe

Sierpień 28, 2015 0 komentarzy

Myślałaś kiedyś o założeniu lokaty, jednak nie wiedziałaś na jaką się zdecydować? To fakt, że rodzajów lokat jest wiele i oferty są bardzo różnorodne. Można się w tym pogubić i koniec końców nie zdecydować się na żadną. Dziś przyjrzymy się lokatom krótkoterminowym.
Jaka jest ich wyższość nad lokatami kilkuletnimi? Przede wszystkim nasz kapitał zamrożony jest na krócej. Często taką lokatę możemy odnowić, a po czasie trwania umowy możemy zdecydować czy dołożyć coś do pierwotnej kwoty, czy może potrzebujemy pieniędzy i nie pozwolimy sobie na kolejną lokatę. Inną możliwością, jaką dają nam lokaty krótkoterminowe jest testowanie przeróżnych atrakcyjnych ofert banków i wybranie tej, która jest najlepsza dla nas. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi przez nas ofertami, które obecnie są najkorzystniejsze na polsim rynku bankowym.
1.    Lokata HAPPY w Idea Banku
Lokata ta posiada wyjątkowo wysokie oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku. Jej okres trwanie to 3 miesiące. Możemy wpłacić na nią już od 1000 zł. Jest to oferta tylko dla nowych klientów banku, jednak nie wymaga zakładania innych produktów, jak np. konto osobiste, w Idea Banku. Tą lokatę można założyć przez internet bez wychodzenia z domu!
2.    Lokata Mobilna w Millennium Banku
Jeśli jesteś już klientem banku Millennium, możesz liczyć na jeszcze wyższe oprocentowanie – 3,25%! Pozostali klienci otrzymają oprocentowanie 2,75%. Jest to lokata mobilna co oznacza, że można założyć ją jedynie przez aplikację mobilną banku. Jednak oznacza to, że możesz założyć ją w dowolnym momencie i miejscu przez swoją komórkę! Na lokatę możesz wpłacić od 500 zł do  10 000 zł i trwa ona 3 miesiące.
3.    Lokata Bezkarna w BGŻ Optima
To również lokata 3-miesięczna. Jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Możemy wpłacić na nią od 1000 zł do aż 100 000 zł! Oprocentowanie w skali roku wynosi 3,2%. Jedną z największych zalet tej lokaty jest to, że w przypadku zerwania umowy przed jej końcem, nie tracimy naliczonych do tego momentu odsetek! Lokatę tą można założyć przez internet.
4.    Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbank
Jest to kolejna lokata w rankingu zakładana poprzez aplikację mobilną banku. Tak jak wszystkie poprzednie, trwa ona 3 miesiące. Oprocentowanie wynosi 3%. Na lokacie możemy ulokować od 1000 zł do 10 000 zł.
Pamiętaj, że najlepsze lokaty są najbezpieczniejszym sposobem na pomnażanie oszczędności. Jedyne co musisz zrobić to złożyć wniosek i przekazać bankowi wybraną kwotę na okres trwania umowy. Odsetki od tej kwoty masz gwarantowane, nie ryzykujesz nic. Dlatego warto decydować się na zakładanie lokat, których popularność wciąż rośnie pomimo niskich obecnie stóp procentowych.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.