Aktualności

Pokaż mi swoje perfumy, a powiem Ci kim jesteś

Pokaż mi swoje perfumy, a powiem Ci kim jesteś

30 czerwca, 2017 0 komentarzy
Czy zapach unoszący się z flakonu to wszystko? Okazuje się, że nie. Często kierujemy się wyborem również z powodu wyglądu buteleczki. Jak dużą rolę ma flakon, gdy przychodzi nam zdecydować, które perfumy chcemy zakupić? Czy sam mówi coś o zapachu, który skrywa? Dowiedzmy się!

Rodzaje flakonów perfum

Zapachy są najczęściej skrywane w szklanych, transparentnych flakonach – mogą być one lekko zabarwiane, ale z reguły pokazują zawartość, czyli płyn, który sam może być kolorowy. Nowoczesne perfumy coraz częściej znajdują się w prostych buteleczkach, coraz częściej kanciastych. Do niedawna rządziły w tej kwestii kształty obłe, asymetryczne, obłe. Twórcy perfum, szczególnie jeśli są to potężne domy mody, prowadzone przez projektantów, chcą kreować oryginalne flakony, które będą odróżniały ich produkt na pierwszy rzut oka od innych. Dlatego starannie dopasowywali wygląd buteleczek do zawartości.

Perfumy często przybierają kształt wiodącego składnika – np. jabłka. Czasami wskazują na to, jaki mają charakter skrywane zapachy – flakony mogą być ozdobione jęzorami ognia czy przypominać ciało kobiety, morze czy gwiazdę.

Co mówi flakon o zapachu?

Buteleczki perfum bardzo często nawiązują wyglądem do nazwy, ta zaś może wskazywać na ich charakter. Projektanci starannie kreują całość, jak małe dzieło sztuki. Wszystko powinno być spójne. Eleganckie flakony mogą wskazywać na to, że skrywają zapachy odpowiednie na oficjalne okazje. Te zaś, które są kolorowe i bardziej krzykliwe będą zarezerwowane dla perfum egzotycznych, wyrazistych. Minimalistyczne, nowoczesne zapachy z pewnością zamykane są w proste flakony, które wyróżniają się detalami – etykietą, logo, kolorem.

Jeśli widzisz perfumy zabarwione w kolorze pudrowego różu czy delikatnego łososia lub brzoskwini możesz spodziewać się delikatnych, kobiecych zapachów. Jeśli zaś widzisz flakon w kolorystyce niebieskiej, oczekuj świeżych nut wodnych. Zielone również mogą wskazywać na to, że doskonale nadają się na lato – będą pachnieć orzeźwiająco. Niektóre flakony same w sobie są dziełem sztuki – ozdobione srebrem, złotem, diamentami od razu wskazują na to, że skrywają zapach dla prawdziwych koneserów.

Perfumy skryte w oryginalnych buteleczkach

W dobie, gdy półki uginają się od flakonów, producenci prześcigają się w pomysłach na jak najbardziej wyróżniające się buteleczki. Niektórzy sięgają po kształt retro, inni zaś tworzą ultranowoczesne projekty w stylu popart. Flakony mogą oszałamiać i z pewnością spełniają ważną rolę – im ciekawszy, tym bardziej zachęca do sprawdzenia zapachu, jaki skrywa.

W ten sposób perfumy wygrywają swoją drogę na Twoją półkę. Być może to właśnie flakon przypominający biedronkę tak Cię zachwyci, że powąchasz jego zawartość, a ta skradnie Twoje serce. Niesamowite flakony perfum II – przegląd nietypowych buteleczek to artykuł, gdzie znajdziesz przykłady najbardziej oryginalnych wytworów ze świata zapachów. Takie perfumy z pewnością mogą zdobić półkę w Twoim domu!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.