Aktualności

Czy posezonowe wycieczki są opłacalne?

Czy posezonowe wycieczki są opłacalne?

13 września, 2016 2 komentarze

Zbliża się jesienna pora, a razem z nią kuszące propozycje od biur podróży. To właśnie poza sezonem, kiedy dzieci idą do szkoły, a rodzice wracają do pracy, można znaleźć najlepsze oferty last minute i nie tylko. Zalet tego typu wakacji jest naprawdę sporo i nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestię finansową.  

Brak tłumów

Większość osób zdecydowanie woli wyjechać w sezonie. Wtedy pogoda sprzyja odpoczynkowi, a rodzice nie muszą się martwić o tym, że nauka dziecka w jakiś sposób ucierpi. Dlatego też nie ma co się dziwić, że wszędzie są ludzie. Wspomnijmy chociażby obrazki z nad Bałtyku, gdzie wszędzie rozstawione są parawany i w zasadzie jakby nie patrzeć, to nie ma gdzie się położyć. Dla niektórych nie ma to żadnego znaczenia, innym zaś może bardzo przeszkadzać. Dlatego wyjazd poza sezonem jest przyjemniejszym rozwiązaniem. W okresie jesienno-zimowym podróż do ciepłych krajów może nas kosztować tyle samo, a nawet mniej niż wyjazd nad polskie morze w sezonie. Jeśli natomiast lubicie zamiast leżeć na plaży, aktywnie zwiedzać, to wyjazd jesienią będzie jeszcze przyjemniejszy, bo unikniecie tłumów turystów, licznych kolonii i obozów, a także zaoszczędzicie na parkingach i atrakcjach.

Dobra pogoda także poza sezonem

Jeżeli jesteście osobami, które nie przepadają za upałami, to zdecydowanie się na wyjazd poza sezonem jest idealnym rozwiązaniem. Podczas wakacji w Europie Południowej i w Afryce bardzo wysokie temperatury są czasami nie do zniesienia.  Natomiast we wrześniu lub nawet październiku woda w morzach nadal jest ciepła, a temperatura powietrza o wiele przyjaźniejsza.

Niska cena

Nieważne czy wolicie wyjazdy zagraniczne, czy zwiedzanie Polski, w każdym z tych przypadków znacznie zaoszczędzicie wykupując ofertę poza sezonem. Różnice bywają tak ogromne, że ciężko w to uwierzyć. Czasami możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy zł. Jednak wybierając ofertę poza sezonem również nie warto zapominać o porównywaniu propozycji poszczególnych biur podróży. Można dokonać tego samodzielnie lub za pomocą specjalistycznych porównywarek. Jest to dość popularne i wygodne rozwiązanie. Jak wskazują wyliczenia ekspertów, już ponad 9 mln Polaków kieruje się zasadą „nie kupię, zanim nie porównam”. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej, przeczytaj artykuł pod linkiem: http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/nie-kupie-zanim-nie-porownam-czyli-jak,61,0,2128957.html.

Oferty last minute

Ciekawe cenowo oferty last minute można spotkać i w sezonie, i poza nim, jednak właśnie w okresie jesiennym są one najkorzystniejsze. Jedynym minusem takich propozycji jest krótki czas, w jakim musimy podjąć decyzje. Żeby nie stracić okazji i wyjechać na wymarzony urlop za pół ceny, trzeba niemalże w jednym dniu uiścić wszystkie opłaty związane z wyjazdem. Co zrobić, kiedy nie mamy wystarczającej kwoty, a nie chcemy stracić okazji? Wyjściem może być pożyczka pozabankowa, na przykład taka jak pożyczka w ratka.pl, gdzie wszystkie formalności załatwimy w bardzo krótkim czasie i dostaniemy gotówkę nawet tego samego dnia.

 

2 komentarze

Przejdz do rozmowy
  1. agnieszka
    #1 agnieszka Author 27 listopada, 2016, 09:52

    Dziekujemy za komentarz:-)

    Reply this comment

<