Aktualności

Powiększanie piersi implantami – jakie znaczenie ma wybór implantów?

Powiększanie piersi implantami – jakie znaczenie ma wybór implantów?

Styczeń 30, 2018 0 komentarzy

Powiększanie piersi to jeden z najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej, jakiemu poddają się kobiety. Piękny i jędrny biust jest nierozerwalnie związany z poczuciem atrakcyjności. Jeśli natura nas takim nie obdarzyła, zawsze warto przemyśleć kwestię powiększenia piersi np. za pomocą implantów. Pamiętajmy, że kluczem do uzyskania najlepszego efektu jest dobór odpowiedniego produktu.

Anatomia piersi

Pierś zbudowana jest z tkanki tłuszczowej, gruczołowej i włóknistej. W jej wnętrzu znajdują się naczynia krwionośne, przewody mleczne, gruczoł i nerwy czuciowe oraz tłuszcz.

Rodzaje implantów – jak wybrać najlepsze?

Do zabiegu powiększania piersi w Klinice Miracki w Warszawie wykorzystuje się najwyższej jakości implanty firmy Mentor. Istnieją ich dwa podstawowe rodzaje: implanty żelowe oraz implanty wypełniane roztworem fizjologicznym soli (solne).

  • Implanty wypełnione żelem wykorzystują spoistą substancję żelową. Dzięki nim uzyskujemy bardzo naturalny efekt, są wyczuwalne niemal jak naturalna tkanka piersi. Mają różne wielkości, dlatego bez problemu można dobrać je do sylwetki danej kobiety.
  • Implanty solne, czyli wypełnione roztworem fizjologicznym soli, posiadają usuwalny dren do napełniania implantu, dzięki niemu lekarz może regulować ich wielkość przez pierwsze pół roku po operacji poprzez dodawanie lub ujmowanie roztworu fizjologicznego soli.

Wybór odpowiedniego implantu to zawsze decyzja lekarza, specjalista doradzi Ci, jakie będa najlepsze dla Ciebie. Porozmawiaj z nim o swoich oczekiwaniach – to również jest bardzo ważne. Mamy wybór między implantami okrągłymi i profilowanymi, mają one różne wielkości.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach sali operacyjnej. Zwykle trwa od godziny do 2-3 godzin. Implanty umieszcza się przez specjalne nacięcia w skórze. Cięcia wykonuje się zwykle wokół brodawki, wzdłuż fałdu pod piersią lub pod pachą. Najczęściej wykonywane jest cięcie wzdłuż fałdu piersiowego. O sposobie cięcia również decyduje lekarz, zawsze tłumaczy pacjentce, które z nich będzie najlepszym rozwiązaniem dla niej. Implanty piersiowe mogą być umieszczone zarówno pod mięśniem piersiowym, jak i pod gruczołem.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki piersi

Po zabiegu przez pierwsze dwie doby piersi będą obrzęknięte i najbardziej obolałe. Powrót do normalnego aktywności będzie możliwy po około tygodniu. Szwy są zdejmowane po 7-10 dniach. Po operacji należy nosić specjalny biustonosz pooperacyjny.

Plastyka piersi – przeciwwskazania:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • problemy z krążeniem,
  • cukrzyca,
  • infekcje ropne skóry.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększenie piersi?

  • poprawa proporcji sylwetki,
  • poprawa wyglądu i kształtu po karmieniu piersią,
  • wyrównanie asymetrycznych piersi.

Pamiętaj, że decyzja o powiększeniu piersi zawsze musi być dobrze przemyślana. Kieruj się wyłącznie osobistymi względami i własnymi potrzebami. W razie wątpliwości porozmawiaj z lekarzem, który opowie Ci o szczegółach zabiegu.

Dowiedz się więcej na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

6 + eighteen =