Aktualności

Poznaj 5 sposobów na rozwój swojego biznesu!

Poznaj 5 sposobów na rozwój swojego biznesu!

Styczeń 17, 2018 0 komentarzy

W czasach gdzie szczegół może zaważyć o sukcesie lub porażce nie ma miejsca na przypadek. Poznaj sposoby, które pomogą Ci na rozwój. Obserwuj zmiany i wdrażaj innowację takiej jak transakcje bezgotówkowe.

Sposób 1 – Informacja to podstawa
Szukaj inspiracji oraz rozwiązań, które potencjalnie mogą sprawdzić się w Twoim biznesie. Śledź panujące trendy, czytaj prasę branżową, ponieważ tylko wtedy będziesz wiedział o zmianach, nowych przepisach, bądź programach wspierających. Takim przykładem może być program wspierający obrót bezgotówkowy „Polska Bezgotówkowa” (więcej na jego temat znajdziesz w Sposobie 4).

Sposób 2 – Współpracuj
Co może pomóc Ci w biznesie? Odpowiedź jest prosta  – networking! Dzięki niemu możesz wspierać innych, ale w przypadku potrzeby skorzystać z usługi zaprzyjaźnionej firmy, lub przedsiębiorcy. Dzięki temu możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również liczyć na najwyższy standard usługi/produktu. Współpraca i budowanie relacji z pewnością pomogą Ci w rozwoju Twojego biznesu.

Sposób 3 – Działaj z pasją!
Zdecydowanie łatwiej jest tworzyć wielkie rzeczy, gdy robisz to z pasją. Nie zawsze jest łatwo, przecież porażki są wpisane w proces kreowania. Oczywiście pojawiają się momenty, w których może być ciężej, ale wtedy do działania „pociągnie” cię właśnie pasja. Nie bój się podejmować decyzji oraz pewnego ryzyka.

Sposób 4 – Korzystaj z programów wspierających
Czy wiesz jak wyglądają preferencje Polaków odnośnie metod płatności? Według badań, ponad 50% wybiera transakcje bezgotówkowe. Prowadzisz punkt usługowo-handlowy i wciąż nie masz terminalu płatniczego? To duży błąd, który może odstraszać niektórych klientów. Dzięki programowi „Polska Bezgotówkowa” możesz teraz nabyć terminal płatniczy – fundacja pokrywa koszty związane z samym sprzętem, ale również z obsługą płatności bezgotówkowych przez rok. Zainteresowany? Sporo informacji na temat zmian oraz podejścia Polaków do płatności bezgotówkowych znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/

Sposób 5 – Dbaj o swoich klientów
Coraz częściej mówi się o customer experience, to jeden z najważniejszych czynników wpływających na Twój biznes. Czasem mała zmiana może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie Twojej marki, co często wiąże się z pozyskaniem nowych klientów lub utrzymanie aktualnych. Przykładem mogą być rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce – społeczeństwo chce płacić kartą płatniczą, dlatego postawienie na terminal płatniczy (np. w Twoim sklepie) może przyciągnąć klientów, którzy wcześniej omijali go ze względu na ograniczony sposób płatności.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

seventeen − 3 =