Aktualności

Projektor 4k – jaki wybrać?

Projektor 4k – jaki wybrać?

30 czerwca, 2022 0 komentarzy
Projektory to urządzenia, które do pewnego momentu kojarzyły się nam jedynie ze słabą jakością wyświetlanego obrazu i koniecznością zasłaniania okien, gdy były używane w ciągu dnia. Obecnie te unowocześnione sprzęty cieszą się rosnącą popularnością, a dzięki swojej wielofunkcyjności, zadowalającym parametrom i kompaktowym rozmiarom coraz częściej zastępują telewizory. Co warto wiedzieć na temat tych urządzeń? Jaki projektor 4k okaże się optymalnym wyborem?

Projektor 4k – co warto wiedzieć?

Jak już wspomniano, projektory coraz częściej zastępują telewizory w kinach domowych, a niezmiennie ogromnym zainteresowaniem cieszą się w trakcie konferencji i szkoleń. Projektory tworzą bardzo szeroką i zróżnicowaną grupę. Z jednej strony mamy do czynienia z relatywnie tanimi urządzeniami, które przede wszystkim sprawdzą się podczas prezentacji. Z drugiej mówimy o urządzeniach wykorzystujących nowoczesne technologie, które gwarantują nie tylko niezwykle wysoką jakość obrazu, ale i dźwięku. 

W przypadku nowszych modeli na uwagę zdecydowanie zasługuje projektor 4k. Czym różni się od innych modeli? Tego typu urządzenia wykorzystują technologię 4k. Zapewnia ona znacznie lepszy, dokładniejszy obraz i większą liczbę szczegółów. 

Projektor 4k laserowy – czy warto?

Wśród projektorów 4k możemy wyróżnić także projektory 4k laserowe. Czym różnią się od bardziej tradycyjnych modeli? Projektory 4k laserowe, by stworzyć widziany przez nas wyświetlany obraz, wykorzystują wysokiej jakości lasery. Niewątpliwą zaletą takich urządzeń jest duża jasność, która może kilkukrotnie przewyższać tradycyjne rzutniki. Dodatkowo projektor 4k laserowy gwarantuje zadowalające nawet najbardziej wymagających użytkowników parametry obrazu: wysoki współczynnik kontrastu oraz głębokie nasycenie barw. 

Przykładem projektora 4k laserowego, który umożliwi Ci stworzenie własnego kina bez konieczności wychodzenia z domu jest Projektor The Premiere od marki Samsung. Zastosowana w nim Technologia Potrójnego Lasera pozawala uzyskać niemal kinową jakość obrazu. Na uwagę zasługuje również imponujących rozmiarów przekątna wyświetlanego obrazu, która wynosi nawet do 130 cali. W połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem jaki można uzyskać dzięki dodatkowym urządzeniom z technologią Samsung Acoustic Beam poczujesz się jak na seansie w kinie. Z kolei jasność 2800 ANSI lumenów gwarantuje odpowiednią ilość światła, dzięki czemu możesz cieszyć się wyraźnym obrazem bez konieczności zasłaniania okien.

Zalety projektorów laserowych

Czy warto kupić projektor 4k laserowy? Wiele zależy od naszych osobistych potrzeb i preferencji. To urządzenia, które gwarantują wysoką jakość obrazu, dzięki czemu sprawdzą się zarówno dla fanów kina, jak i osób, które cenią sobie profesjonalizm w swojej pracy. Dzięki nim prowadzenie spotkań biznesowych z klientami przenosi się na zupełnie inny poziom.

Jakie są zalety projektorów laserowych? Niewątpliwie, oprócz zachwycającej jakości obrazu, do zalet tych urządzeń należy zaliczyć długą żywotność i stosunkowo niskie zużycie prądu. Lampy zastosowane w tego typu urządzeniach mogą działać nawet do 30 tysięcy godzin.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.