Aktualności

Skuteczna dieta na 2017 rok składa się tylko z 5 kroków!

Skuteczna dieta na 2017 rok składa się tylko z 5 kroków!

20 stycznia, 2017 1 komentarz

„Schudnę!” – to jedno z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Jak wytrwać i zrealizować swój cel, tak by w nowym roku cieszyć się nienaganną sylwetką? Zapomnijcie o drakońskich dietach. Sukces osiągniecie dzięki prostym zasadzie „5U”!

 

Dieta cud” nie istnieje!

 

Wszyscy tak naprawdę wiemy, co zrobić, aby stracić zbędne kilogramy. Należy unikać słodyczy, wysokokalorycznych i tłustych potraw, pić dużo wody i nie zapominać o aktywności fizycznej. Dlaczego zatem odchudzanie jest dla wielu z nas wyzwaniem? Gubi nas wiara w „diety cud”.

 

„Nie ma czegoś takiego jak dieta cud. Najważniejsze są mądre podejście, konsekwencja i odpowiedni wybór produktów żywieniowych” – mówi Agnieszka Czuchryta, dietetyk z Centrum Medycznego MML.

 

Zasada „5U”

 

Urozmaicenie, umiarkowanie, uprawianie, unikanie i uregulowanie – to słowa, które powinny przyświecać stylowi życia wszystkich tych, którzy w 2017 roku chcą zgubić zbędne kilogramy.

 

Na czym polega zasada „5U” prof. Bergera? Posłuchajcie eksperta! [WIDEO]

 

 1. U jak urozmaicona dieta – dodaj do swojej codziennej diety kolorowe warzywa i owoce, wybieraj różne rodzaje mięsa i ryb i w końcu zacznij robić zakupy w różnych miejscach. W zdrowej diecie nie ma miejsca na nudę!
 2. U jak umiarkowanie – nie musisz zjadać z talerza wszystkiego! Jedz do pierwszego uczucia nasycenia.
 3. U jak uprawianie – umiarkowany wysiłek fizyczny jest stałym elementem zdrowego stylu życia.
 4. U jak unikanie – wiesz dobrze, że produkty słodkie, tłuste czy słone nie służą zdrowej diecie. Unikaj ich!
 5. U jak uregulowanie – cztery posiłki dziennie, spożywane regularnie, pozwolą Ci uniknąć napadów głodu i zagwarantują dobre samopoczucie.

 

Bez efektu jo-jo

 

Pamiętajmy, że drakońskie diety mogą powodować szybką utratę wagi, ale ich efektem jest też tzw. jo-jo. Głodzenie się daje efekt, bo dostarczamy organizmowi mniej kalorii, ale jednocześnie mocno spowalnia metabolizm. Gdy wracamy do normalnego żywienia, organizm zaczyna odkładać energię w komórkach tłuszczowych i kilogramy wracają.

 

Wybierając metodę małych kroków i trwale zmieniając swoje nawyki żywieniowe, osiągniesz pożądany efekt smukłej sylwetki, którą utrzymasz przez kolejne lata.

1 komentarz

Przejdz do rozmowy
 1. Ania
  #1 Ania 26 czerwca, 2017, 14:16

  Polecam sprawdzony sposób na walkę z otyłością: brasilgreencoffee.pl, polecam go wszystkim którzy mają problemy z nadwagą dzięki niemu moja waga wróciła do normy bez efektu JoJo
  Green Coffee
  TRIO BRASIL GREEN COFFEE

  Reply this comment

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

6 − 3 =