Aktualności

Sport dla wszystkich

Sport dla wszystkich

25 maja, 2015 0 komentarzy

Sport to najbardziej rozpowszechniona, mająca najwięcej fanów rozrywka z udziałem widzów, a właściwie, w tym przypadku kibiców. Nikogo nie trzeba przekonywać, że poziom emocji i adrenaliny na meczu piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki sięga zenitu. Podobnie wyścigi na żużlu, boks i wiele, wiele innych, mają stałą, liczna i wierną rzeszę kibiców.

Na najciekawsze wydarzenia bilety rozchodzą się błyskawicznie i to pomimo dość znacznej ceny, szczególnie w porównaniu do średniej krajowej pensji. Wyprawa na mecz dla kibica to nie tylko bilet, ale również inne, niekiedy znaczne koszty. Bardzo często, aby obejrzeć ulubioną drużynę w akcji, kibice jadą nawet bardzo daleko. W relacjach telewizyjnych z zagranicznych wyjazdów naszej reprezentacji, często można zauważyć polskich kibiców, dopingujących zawodników. Dla wielu z nich to styl i treść życia uczą go również swoje dzieci. Mecze na żywo to całkiem inne emocje i doznania niż oglądanie ich w telewizji czy internecie. Specyficzna atmosfera stadionu, areny czy hali. Celebrowanie i podkreślanie strojem i akcesoriami, przynależności do klubów kibica konkretnej drużyny. Przećwiczone i skandowane czy śpiewane chóralnie rodzaje dopingowania “swoich” zawodników i co chyba najważniejsze, poczucie wspólnoty celu i oczekiwań. To buduje bardzo silną więź i tworzy trwałe relacje koleżeńskie. Ważny jest nie tylko przebieg meczu, ale i oczekiwania przed oraz analiza po. Od pewnego czasu technika idzie z pomocą tym kibicom, którzy z różnych względów nie mogą być na meczu. Liczne, wyspecjalizowane kanały telewizyjne czy serwisy internetowe (najczęściej płatne – w formie abonamentu czy jednorazowej np.: SMS – owej opłaty), pozwalają oglądać w trybie “live” ogromna liczbę transmisji sportowych. To tylko substytut, brak tej specyficznej atmosfery, poczucia więzi. Nawet oglądanie tego samego meczu w gronie kilku kolegów czy przyjaciół nie daje takich przeżyć jak prawdziwa obecność na stadionie. Właśnie z tego powodu oglądanie i uczestniczenie w wydarzeniach sportowych “na żywo”, zawsze będzie ważne i lepsze niż transmisja. Nie zmienią tego żadne, nawet najnowocześniejsze wynalazki techniczne.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.