Aktualności

Sposoby na racjonalizację kobiecych wydatków

Sposoby na racjonalizację kobiecych wydatków

26 kwietnia, 2017 0 komentarzy

Wydawać pieniądze lubi chyba każda z nas. Często dzieje się to niestety zbyt szybko, przez co wypłata rozpływa się w mgnieniu oka. Jak temu zapobiec i jak zwiększyć kontrolę nad swoimi wydatkami?

Kobiece wydatki

Struktura naszych wydatków jest tak złożona i rozbudowana, że zasadniczo trudno zdecydować, od czego zacząć. Lubimy prezentować się atrakcyjnie i kobieco, a przy tym nowocześnie. Kobieca garderoba, kosmetyki i dodatki dają znacznie większe pole wyboru niż w przypadku mężczyzn.

Jak to zatem zwykle bywa, niezależnie od wysokości naszych zarobków, wydatki mamy spore, przez co czasem trudno poczynić jakiekolwiek oszczędności. Warto poznać kilka metod na racjonalizację swoich zakupów, dzięki czemu więcej środków pozostanie w naszych torebkach i na naszych kontach.

Czy na pewno tego potrzebujesz?

Przede wszystkim powinnyśmy wystrzegać się zakupów spontanicznych i nieprzemyślanych. Wystarczy rozejrzeć się po domu czy mieszkaniu, by dostrzec wiele rzeczy, które nabyłyśmy nagle, a z których tak naprawdę wcale lub prawie wcale nie korzystamy – bardzo często dotyczy to przede wszystkim naszej garderoby. Wiele ubrań trafia do szafy naprawdę szybko i później nie może doczekać się choćby pierwszego użycia.

Dlatego nim zdecydujesz się na nową sukienkę, buty czy cień do powiek, pomyśl przynajmniej dwa razy, czy naprawdę tego potrzebujesz. Rozważ, w jakiej sytuacji możesz pokazać się w nowej kreacji oraz czy faktycznie będziesz się w sobie tym podobała. Z pewnością w ten sposób unikniesz wielu nietrafionych zakupów.

Uważaj na promocje

Nie chodzi tu wcale o zakupowy szał na przecenach. Po prostu często to, co jest określane tym mianem, wcale nie jest promocją. Wynika to przede wszystkim z dwóch czynników. Po pierwsze warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dany produkt faktycznie jest wart swojej ceny – nawet jeśli została ona obniżona. Sam fakt możliwości dokonania tańszego zakupu nie czyni towaru bardziej atrakcyjnym.

Po drugie natomiast należy wystrzegać się częstych, nie do końca uczciwych zagrywek sprzedawców. Zanim bowiem obniżą cenę produktu, wcześniej ją czasowo podwyższają. Finalnie nabywasz go więc w najlepszym wypadku za tę samą cenę, która była ustalona początkowo, a nierzadko nawet wyższą…

Telefon LG K10 i kontrola wydatków

Próbowałaś kiedyś zapisywać chociaż przez miesiąc, na co wydajesz pieniądze? Dawniej do takiego eksperymentu trzeba było sporo chęci oraz kartki i długopisu. Dziś możesz to zrobić znacznie łatwiej i szybciej dzięki praktycznemu urządzeniu mobilnemu (np. telefon LG K10), na które pobierzesz jedną z użytecznych aplikacji. Do popularniejszych należą MoneyZoom czy Moje Finanse.

W ich menu za pomocą kilku kliknięć możesz zapisać wszystkie wydatki oraz odpowiednio je pogrupować zgodnie z istniejącymi kategoriami. W razie potrzeby stwórz także własne, a na koniec sprawdź, jak prezentuje się Twoja struktura kosztów. Na pewno będziesz zaskoczona co najmniej kilkoma rubrykami. Uświadomienie sobie tego jest jednym z najlepszych sposobów na racjonalizację wydatków.

W ramach dostępnych aplikacji możesz ustalić sobie również limity wydatków w danych kategoriach. Wpisywane kwoty będą na bieżąco zliczane i w odpowiednim momencie aplikacja poinformuje Cię o niebezpieczeństwie przekroczenia wyznaczonej granicy.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.