Aktualności

Sprawdzone sposoby na wypadające włosy

Sprawdzone sposoby na wypadające włosy

27 kwietnia, 2021 0 komentarzy

Wypadanie włosów to częsty problem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Przyczyną mogą być stany chorobowe, niedobór ważnych witamin oraz mikroelementów, a także zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja kosmyków. Znacząca utrata włosów, która doprowadza do ich widocznego przerzedzenia powinna być skonsultowana z lekarzem. Doraźnie w walce z problemem może pomóc zmiana sposobu żywienia oraz zastosowanie odpowiednich wcierek i suplementów diety, które wzbogacą organizm o witaminy i mikroelementy. Jakie są sprawdzone sposoby na wypadające włosy?

Zmiana diety – pomoc w walce z wypadaniem włosów 

Osłabione i wypadające włosy mogą być skutkiem niewłaściwego odżywiania i błędów żywieniowych. Do prawidłowego wzrostu włosów oraz zachowania ich w dobrej kondycji konieczne jest nagromadzenie w organizmie odpowiedniej ilości cynku, żelaza, a także witamin z grupy B. Aby skutecznie uporać się z nadmierną utratą włosów, warto sięgać po świeże warzywa i owoce, które są bogate w odpowiednie witaminy. W zdrowej diecie należy unikać produktów wysoko przetworzonych, a także popularnych fast foodów. Dodatkowo ważne jest picie odpowiedniej ilości wody. Pomaga to w nawodnieniu organizmu i zapewnia jego właściwe funkcjonowanie. 

Leki i płyny na wypadanie włosów 

Dla zahamowania wypadania włosów warto zastosować medyczne preparaty oraz leki, które są dostępne bez recepty w aptekach. Warto wybierać produkty z udowodnionym działaniem, które są bogate w odpowiednie składniki. Jakich suplementów diety bądź płynów szukać? 

  1. Produkty z minoksydylem – to składnik, który można znaleźć w aptecznych wcierkach, ampułkach oraz szamponach i odżywkach. Posiada udowodnioną skuteczność w efektywnej walce z wypadaniem włosów. Dobrym pomysłem jest zakup płynu Piloxidil w aptekach, który posiada duże stężenie minoksydylu oraz cechuje się wysoką skutecznością w regenerowaniu mieszków włosowych. Dodatkowym atutem produktu jest mobilizowanie cebulek do odnowy i porostu nowych włosów.  
  2. Produkty z aminexilem – to składnik aktywny, który zapobiega nadmiernemu rogowaceniu kolagenu, który występuje wokół mieszka włosowego. Dodatkowo odżywia i wzmacnia włos, dzięki czemu ich ogólna kondycja zostaje poprawiona. Aminexil można spotkać w płynach do wcierania w skalp, szamponach oraz odżywkach. 
  3. Tabletki ziołowe – suplementy diety w postaci tabletek ziołowych działają na kondycję mieszków włosowych od wewnątrz. Warto wybierać produkty, które zawierają skrzyp polny, pokrzywę oraz kozieradkę. Suplementacja, w połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz odpowiednią ilością wody pozwala skutecznie zahamować wypadanie włosów. 
  4. Suplementy diety z witaminami – tabletki lub proszki do rozpuszczania w wodzie, których zadaniem jest niwelowanie wypadania włosów również są skutecznym wsparciem organizmu w tym niekorzystnym dla nas okresie. Ich skład powinien być bogaty w biotynę, cynk oraz żelazo. 

Odpowiednia pielęgnacja włosów, a wypadanie 

Pielęgnacja zniszczonych, wypadających włosów również ma ogromne znaczenie. Wybieranie łagodnych szamponów do mycia pomoże uniknąć ich kontaktu z silnymi detergentami, jak SLS, które je obciążają i podrażniają. Warto sięgać po środki myjące z apteki, których receptura jest odpowiednio opracowana do walki z wypadaniem włosów. Do pielęgnacji można włączyć także odżywki i maski, które zawierają naturalne oleje i wyciągi z roślin, dzięki czemu odżywią i wzmocnią kosmyki. Zastosowanie peelingu przeznaczonego do skóry głowy pomoże usunąć zrogowaciały naskórek, a także pobudzić mikrokrążenie, które sprawi, że substancje aktywne kosmetyków będą miały szanse szybciej wniknąć w głąb cebulek i mieszków włosowych. Duże znaczenie ma także sposób traktowania pasm. Należy unikać: 

  • ciasnego, mocnego związywania gumką, 
  • suszenia, prostowania i kręcenia włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury, 
  • mocnego szorowania ręcznikiem, 
  • silnego ciągnięcia włosów podczas rozczesywania, 
  • stosowania do mycia silnych szamponów, 
  • używania niewłaściwych grzebieni. 

Połączenie suplementacji organizmu z odżywczą dietą i płynami do wcierania w skórę głowy, a także odpowiednią pielęgnacją jest skuteczną bronią w walce z wypadaniem włosów. Prawidłowo dobrane składniki preparatów pozwalają na odżywienie i zregenerowanie mieszków włosowych, a także stymulowanie ich do ponownego wzrostu. 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<