Aktualności

Srebrne Dolary Amerykańskie Skarbnicy Narodowej – poznaj naszą opinię!

Srebrne Dolary Amerykańskie Skarbnicy Narodowej – poznaj naszą opinię!

20 sierpnia, 2020 0 komentarzy

„Srebrne dolary amerykańskie” to seria monet pamiątkowych nawiązujących do najważniejszych postaci i wydarzeń w historii Nowego Świata. Poznaj bliżej tę wyjątkową kolekcję numizmatyczną!

Amerykański standard

Emitentem srebrnych dolarów amerykańskich jest oczywiście Mennica Stanów Zjednoczonych Ameryki. Oznacza to m.in., że czystość i ilość kruszcu użytego do wybicia monet jest gwarantowana przez rząd USA. Ponadto każda emisja może się odbyć wyłącznie za zgodą prezydenta i przebiega zgodnie z rygorystycznym amerykańskim prawem dotyczącym  jej dystrybucji. Wszystko to sprawia, że monety te są bardzo ekskluzywne oraz czyni je okazami poszukiwanymi przez kolekcjonerów na całym świecie.

Srebrne dolary amerykańskie to bardzo zróżnicowana grupa monet, które różnią się m.in. nominałami, próbą wykorzystanego srebra czy wreszcie samym projektem.

W kolekcji można znaleźć monety poświęcone m.in.:

  • Jerzemu Waszyngtonowi,
  • Dwightowi D. Eisenhowerowi,
  • Benjaminowi Franklinowi,
  • Statui Wolności,
  • dwusetleciu uchwalenia Konstytucji Stanów Zjednoczonych,
  • Krzysztofowi Kolumbowi

oraz wiele innych.

Dla kolekcjonerów

Jedną z oficjalnych monet wybitych w Mennicy USA jest srebrna półdolarówka z amerykańskim prezydentem Johnem F. Kennedym. Wyemitowany w 1964 roku okaz waży 12,5 g i ma niespełna 31 mm średnicy. Wykonano go z kruszcu wysokiej próby, bo aż 900/1000.

Srebrna półdolarówka jest dostępna dla polskich kolekcjonerów za pośrednictwem Skarbnicy Narodowej, wiodącego krajowego dystrybutora medali pamiątkowych i monet kolekcjonerskich. Więcej szczegółowych informacji na jej temat znajdziesz pod adresem: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety. Co ważne, do każdego egzemplarza sprzedawca dołącza specjalny certyfikat potwierdzający autentyczność numizmatu.

Amerykańskie srebrne dolary to niezwykle różnorodna seria monet o wyjątkowych walorach historycznych, edukacyjnych, pamiątkowych, a także kolekcjonerskich. Nic więc dziwnego, że wchodzące w jej skład numizmaty są poszukiwane na całym świecie przez hobbystów, którym zależy na urozmaiceniu, powiększeniu i wzbogaceniu swoich zbiorów!

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.