Aktualności

Sukienka na wesele – czym się kierować podczas wyboru

Sukienka na wesele – czym się kierować podczas wyboru

Lipiec 31, 2018 0 komentarzy

Sezon letni, który jest jednocześnie sezonem weselnym, potrafi przysporzyć kobietom wielu kłopotów. Głównie w stworzeniu odpowiedniej stylizacji, która będzie elegancka, ale zarazem wygodna, tak, abyśmy mogły przetańczyć w niej całą noc. Czym więc kierować się podczas wyboru sukienki na wesele?

 

Długość i fason sukienki

Jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze sukienki jest jej długość – nie powinna być ona zbyt krótka. Dobrze postawić na taką do kolan lub maxi sięgającą ziemi. Ślub zazwyczaj odbywa się w kościele, więc wyzywające ubranie będzie całkowicie nie na miejscu. Może nam także utrudnić swobodny taniec na parkiecie. Również często wybierane, rozkloszowane sukienki, potrafią przysporzyć wielu kłopotliwych momentów, kiedy podczas obrotów unoszą się zbyt wysoko.Warto zwrócić uwagę na to, aby dekolt kreacji nie był zbyt głęboki.  Przy wyborze długości i fasonu najlepiej postawić na prostotę połączoną z elegancją. Zaszaleć można za to z kolorem czy wzorem.

 

Kolor i najczęściej popełniane błędy

Istnieje niepisana zasada, że biel oraz czerń są na ślubie kolorami zakazanymi. Pierwszy z nich zarezerwowany jest dla panny młodej, a drugi, kojarzy się z żałobą i mimo, że jest uważany za bardzo elegancki, nie powinniśmy na niego stawiać przy wyborze stroju na wesele. Najbezpieczniejszymi i najczęściej wybieranymi odcieniami są pastele, jednak możemy zdecydować się także na bordo czy granat, szczególnie, jeśli wybrałyśmy prosty fason. Sezon weselny jest sezonem letnim, warto więc postawić na przewiewne i lekkie sukienki o ciekawym nadruku, np. w kwiaty lub grochy.

Co założyć na sukienkę

Jeśli zdecydowałyśmy się na mocno wycięty krój lub model z odkrytymi ramionami, musimy zaopatrzyć się w coś, czym w kościele (oraz przy ewentualnym załamaniu pogody) będziemy mogły się okryć. Dobrym wyborem są wszelkiego rodzaju eleganckie marynarki i żakiety, a także lekkie trencze w neutralnych kolorach. Dobrze spiszą się także szale. Pamiętajmy jednak, aby wszystkie elementy stroju do siebie pasowały i stanowiły spójną całość.

 

Warto pamiętać

Jeśli na ubiór weselny planujemy wydać większą kwotę, zastanówmy się, czy wybraną przez nas sukienkę będziemy mogły założyć także na inne okazje oraz czy posiadamy pasujące dodatki i buty, ponieważ ich zakup będzie generował dodatkowe koszty. Pamiętajmy również, aby niepotrzebnie nie podkreślać wad sylwetki źle dobranym krojem, a także, aby podczas upału, nie żałować decyzji o długich rękawach czy grubym materiale.

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań z dużym wyprzedzeniem. Mamy wtedy czas na zastanowienie się, czy sukienka rzeczywiście nam się podoba, czy jest wygodna i czy dobrze się w niej czujemy. Dzięki temu unikniemy także sytuacji, w której znajdujemy wymarzoną sukienkę, a przed samym weselem okazuje się, że jest już ona wyprzedana.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

19 − fifteen =